3500TL'ye sistem önerisi

agekopat

Hectopat
Merhaba arkadaşlar,

Edindiğim bilgiler doğrultusunda aşağıdaki parçaları haftasonu alacağım.
Amaç oyun. OC'de yapılacak.
Almadan önce son bir kez sizlere danışmak istedim.

Parçalar uyumsuz/güç kaynağı yetersiz, şunu alsaydın daha iyi olurdu gibi bütün fikirlere açığım.
İleride (1 ay sonra) CPU için soğutucu da alacağım. Muhtemelen Hyper 212 olacak. Sığmama ihtimaline karşı ramlari low profile seçtim. Sığar derseniz normale çevireceğim.

Bu arada işlemci fanını ramlerin bulunduğu tarafa takarak sıcak havayı arkadan dışarı üflemesini önerdiler. Bu sebeple low profile olmayan ramlarin sığamayabileceğini düşündüm. Sizin fikriniz nedir?

Intel Core i5-4670K
MSI Z87-G45 Gaming
Corsair Vengeance 8GB (2 x 4GB) DDR3-1600 Low Profile
Samsung 840 EVO 120GB
Western Digital Caviar Black 1TB 3.5" 7200RPM
Corsair CX750M 80+ Bronze
Corsair Carbide Series 400R
MSI GTX780 TF

Bütçe olarak yukarıdaki parçalar ile sona dayandım.
Vatan'ın %30 indirimi ile 3500 civarına geliyor sanırım.
Parçaları değiştirmek isterseniz aynı fiyatta bir muadili ile değiştirirseniz sevinirim.

Yardımlarınız ve fikirleriniz için şimdiden teşekkürler

Kesinlikle hdd önermem. SDD diskler çıktı saniyede 550/mb hızlara ulaşabiliyor. Bu da sistemin daha stabil olması için gayet iyi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Soğutucuyu gelecek ay alacağım. SSD'den kısmak istemedim baştan.
Low profile ram'in bir eksi yanı var mıdır?

Bazı sitelerde msi g45 ve hyper 212 ile low profile olmayan ramlarin de rahatlıkla sığdığını söylüyorlar.
Zaten 2 adet Ram kullanılacaksa DIMM2 ve DIMM4 e takılıyor MSI'ın bu anakartında ramlar.
Yine de emin olamadığım için bu şekilde seçtim.

Teşekkürler arkadaşlar cevaplarınız için.

Corsair'in sitesinde PSU'ların amaçları belirtilirken CX serisi için aşağıdaki gibi bir ifade kullanılmış.
Diğer serilerde ise overclock'a yatkındır gibi ifadeler var. CX serisi bu yönde sorun çıkarmaz değil mi?

CS Serisi
Basic Desktop Use
Light to Moderate Gaming

Örn : TX serisi
Low Noise Generation
Lower Power Usage
Light to Moderate Overclocking
Moderate to Heavy Gaming

Corsair Power Supply Units — the state of the art PC Power Supplies for reliable delivery of clean power under imperfect conditions

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı