Oyun Bilgisayarı İçin GTX1060 Model Önerisi

Sparsky

Hectopat
Merhaba bir sorum olacak, yeni toplayacağım sistemde GTX1060 ekran kartı kullanmak istiyorum yalnız birkaç sıkıntım var. Öncelikle MSI GTX1060 3GB modeli MSI GTX1060 6GB modelinden neden daha pahalı? Baktığım zaman MHz'leri aynı ama bir 3GBbiri 6GB Gaming olduğu için daha pahalı. Sorumun özü şu; ben bir gaming PC toplamak istiyorum, Gaming 3GB'mi yoksa normal 6GB'mi işimi daha iyi görür? Birde Zotac AMP GTX1060 modelinin diğerlerine oranla kalitesi nasıldır? Hangisini tavsiye edersiniz?

IMG_4081.JPG

IMG_4080.JPG

IMG_4082.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
6 GB modelinde GPU biraz daha iyi. Ayrıca 3 GB VRAM artık yeterli değil. MSI'ın 6 GB olan modelini alabilirsin.

4 ve 6 GB günümüzde kullanıcılar tarafından birincil tercih olarak sıralarda yer almaktadır. 3 GB oyunlarda performans düşüklüğü yaratabilir. Özellikle çözünürlük arttırıldığında farkına varabilirsiniz.

4 ve 6 GB günümüzde kullanıcılar tarafından birincil tercih olarak sıralarda yer almaktadır. 3 GB oyunlarda performans düşüklüğü yaratabilir. Özellikle çözünürlük arttırıldığında farkına varabilirsiniz.
Performans düşüklüğünden ziyade ekran kartı belleğini tam kullanır ise daha kalmazsa bilgisayarın kendi RAM'inden kullanır. Tabii biraz performans düşebilir.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı