Oyun dosyaları USB içine kurulursa daha sonra sisteme kurulur mu?

xSloxy

Hectopat
Daha fazla  
Selam, Torrent üzerinden bir oyun indirmek istiyorum ve bilgisayarımda yer olmadığı için indiremiyorum. Bu oyunun dosyalarını USB'nin içine kursam oyunu bilgisayarıma sorunsuz bir şekilde kurabilir miyim?

Selam, Torrent üzerinden bir oyun indirmek istiyorum ve bilgisayarımda yer olmadığı için indiremiyorum. Bu oyunun dosyalarını USB'nin içine kursam oyunu bilgisayarıma sorunsuz bir şekilde kurabilir miyim?
Daha indirme dosyasını indiremediğin oyunun dosyasını bir USB'den attın diyelim. Windows depolaması dolu olduğu için dosyayı almaz. + bilgisayarınız "sadece" bilgisayarın boş alanı dolacağı kadar dosyayı alır. Bu sebeple bilgisayar aşırı yavaşlar.

Daha indirme dosyasını indiremediğin oyunun dosyasını bir USB'den attın diyelim. Windows depolaması dolu olduğu için dosyayı almaz. + bilgisayarınız "sadece" bilgisayarın boş alanı dolacağı kadar dosyayı alır. Bu sebeple bilgisayar aşırı yavaşlar.

Şöyle bir durum var. Sadece oyunu kurmak için yerim var oyunun dosyasını aldığımda yerim kalmıyor. O yüzden ben oyunun dosyalarını USB'ye kurmak istiyorum.

Şöyle bir durum var. Sadece oyunu kurmak için yerim var oyunun dosyasını aldığımda yerim kalmıyor. O yüzden ben oyunun dosyalarını USB'ye kurmak istiyorum.
Anladığım kadarını cevaplayayım. Evet, oyunun dosyalarını USB Belleğe kurarak oynayabilirsiniz lakin, oyunun yükleme ekranı süreleri artar.

Şöyle yapılabilir; inen kurulum dosyası olduğu gibi USB belleğe taşınır. Kurulum oradan başlatılır ve hedef olarak bilgisayara kurulur. Eğer inen kurulum dosyası direkt çalıştırılıp USB ile bağlı ortama kurulum yapılırsa hiç sağlıklı olmaz. Oyunun orada çalışması ciddi performans sorunu çıkabilir. Kurulmuş hali tekrar bilgisayara taşındığında bazı oyunlar çalışmayabiliyor.

Steam gibi kütüphane taşıma özelliği olan bir platform olsaydı sorun yoktu. Ancak torrentten inen bir oyun yüksek ihtimalle *.iso benzeri bir kalıp veya birkaç büyük boyutlu ve sıkıştırılmış paketten oluşan bir kurulum sihirbazı şeklindedir. Bu formatta kurulumu başlatmadan dosyaları harici ortama taşıyıp oradan bilgisayara kurmak çok daha mantıklıdır.

Geri
Yukarı