Çözüldü Oyun oynarken R5 5600G 40 dereceyi geçmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Riminir

Centipat
Ryzen 5 5600G ve APU ile League of Legends ve Valorant oynuyorum fakat sıcaklık 40 derece üstüne çıkmıyor, sensörü bozuk olabilir mi? İki oyunda da grafik ayarları full ve FPS AMD Control Panel üzerinde maksimum 75 olarak ayarlı.

Çözüm
Prime95'dan stres testini başlatıp sıcaklıkları HWMonitor'den gozlemleyin. Oyun sırasında da gozlemleyebilirsin.
Bir de Ryzen Master yükleyerek oradan bakabilir misiniz Prime testi açıkken? Ben genelde öyle kontrol ediyorum. Eğer ona rağmen sıcaklıklar böyle seyrederse sensörlerde bir anormallik var gibi. Ya sensörlerde bir sıkıntı var ya da sizin soğutma olabileceğinden çok ama çok daha verimli.

Kullandığın soğutucu nedir?
Stock soğutucu ama AMD'nin değil Dark'a ait. Termal macunu çarpı şeklinde sıktım ve macun soğutucu ile birlikte gelmişti.

Bir de Ryzen Master yükleyerek oradan bakabilir misiniz Prime testi açıkken? Ben genelde öyle kontrol ediyorum. Eğer ona rağmen sıcaklıklar böyle seyrederse sensörlerde bir anormallik var gibi. Ya sensörlerde bir sıkıntı var ya da sizin soğutma olabileceğinden çok ama çok daha verimli.
Onu da deniyeyim.

Test öncesi:

Ekran görüntüsü 2023-03-05 220005.png

Test sırasında:

Ekran görüntüsü 2023-03-05 220202.png

Evet SpeedFan ve HWMonitor doğru düzgün göstermiyormuş sildim ikisinide AMD Ryzen Master ile bakmak gerekiyormuş.

Nereden baksan 10 derece oynuyor 2 program üzerinde zaten bir gariplik olduğu belliydi.

@KederliLahmacun, @Hououin Kyouma

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-03-05 220005.png
    Ekran görüntüsü 2023-03-05 220005.png
    77,5 KB · Görüntüleme: 11
  • Ekran görüntüsü 2023-03-05 220202.png
    Ekran görüntüsü 2023-03-05 220202.png
    154,6 KB · Görüntüleme: 15
Son düzenleme:
Stock soğutucu ama AMD'nin değil Dark'a ait. Termal macunu çarpı şeklinde sıktım ve macun soğutucu ile birlikte gelmişti.

Onu da deniyeyim.

Test öncesi:

Eki Görüntüle 1691377

Test sırasında:

Eki Görüntüle 1691378

Evet SpeedFan ve HWMonitor doğru düzgün göstermiyormuş sildim ikisinide AMD Ryzen Master ile bakmak gerekiyormuş.

Nereden baksan 10 derece oynuyor 2 program üzerinde zaten bir gariplik olduğu belliydi.

@KederliLahmacun, @Hououin Kyouma
Biraz daha gerçekçi bir değer gibi ama bana yine düşük gibi geldi. Belki de yanılıyorumdur.

Biraz daha gerçekçi bir değer gibi ama bana yine düşük gibi geldi. Belki de yanılıyorumdur.
Yok eğer bir sorun yoksa, taş gibi bir soğutmanız var demektir.

Prime testi açıkken Ryzen Master'da işlemcinin ne kadar yükte çalıştığını gösteren bir ibre vardı sanırım advanced view kısmındaydı. Prime testi açıkken o sekmenin ssini alabilir misiniz? Test şöyle bir on - on beş dakika açık kalsın. Emin olalım.

Prime testi açıkken Ryzen Master'da işlemcinin ne kadar yükte çalıştığını gösteren bir ibre vardı sanırım advanced view kısmındaydı. Prime testi açıkken o sekmenin ssini alabilir misiniz? Test şöyle bir on - on beş dakika açık kalsın. Emin olalım.

7 dakika falan yaptım testi 65 dereceye gelene kadar %100 çalışıyordu işlemci 65 dereceyi görünce %85-%90 değerlerine düştü kullanım. maksimum 68 derece falan gördüm.

Ekran görüntüsü 2023-03-05 221840.png
Ekran görüntüsü 2023-03-05 221904.png
Ekran görüntüsü 2023-03-05 222122.png

Geri
Yukarı