Oyun yapmaya nereden başlanmalı?

avadisahate

Femtopat
Daha fazla  
Ben FPS oyunu veya bu tarz oyun yapmak istiyorum ama nereden başlayacağımı bilmiyorum. Bu konuda bana yardımcı olur musunuz?

C++ yada Blueprint biliyor musun ?

Tek başına çok zor imkansız değil tabi de çok fazla alana hakim olman lazım.

1- Yazılım tarafında bilgin olması lazım C++ olabilir Unreal Engine ile çalışabilirsin.
2- Grafik tasarım öğrenmen lazım yani çizim yetenneğine sahip olmalısın yada geliştirmelisin kendini.
3- Oyunun türüne göre senaryo vs. geliştirmen gerekebilir basit bir iş gibi görünsede aslında zor hem sürükleyici olmalı hemde herşeyin birbiriyle tutarlı ilerlemesi lazım. Şirketler bunun için bile adam tutuyorlar.
4- Oyun online falan olacaksa burada geniş bir bütçe lazım Sunucu kiralayabilirsin yada sunucu alıp eve metro internet falan bağlatman gerekebilir.
5- Ses dosyaları üretmen gerekebilir yada telifsiz ses efektleri vs. kullanabilirsin ücretli olarak satan platformlarda var hazır şekilde bunları.
6- Oyunu herkesin oynamasını istiyorsan hem biraz çevre edinmeli hemde geniş bir reklam bütçesi oluşturman gerekebilir. Geniş çevre şunun için gerekli en azından oyunu 200-500 kişi falan değerlendirirse başkaları da en azından bir deneyim diyerek indirebilir.

Bildiklerim bu kadar.

C++ yada Blueprint biliyor musun ?
Ben ilk c# öğrenmeye calişiyorum yanliş yerden mi başladım.

Tek başına çok zor imkansız değil tabi de çok fazla alana hakim olman lazım.

1- Yazılım tarafında bilgin olması lazım C++ olabilir Unreal Engine ile çalışabilirsin.
2- Grafik tasarım öğrenmen lazım yani çizim yetenneğine sahip olmalısın yada geliştirmelisin kendini.
3- Oyunun türüne göre senaryo vs. geliştirmen gerekebilir basit bir iş gibi görünsede aslında zor hem sürükleyici olmalı hemde herşeyin birbiriyle tutarlı ilerlemesi lazım. Şirketler bunun için bile adam tutuyorlar.
4- Oyun online falan olacaksa burada geniş bir bütçe lazım Sunucu kiralayabilirsin yada sunucu alıp eve metro internet falan bağlatman gerekebilir.
5- Ses dosyaları üretmen gerekebilir yada telifsiz ses efektleri vs. kullanabilirsin ücretli olarak satan platformlarda var hazır şekilde bunları.
6- Oyunu herkesin oynamasını istiyorsan hem biraz çevre edinmeli hemde geniş bir reklam bütçesi oluşturman gerekebilir. Geniş çevre şunun için gerekli en azından oyunu 200-500 kişi falan değerlendirirse başkaları da en azından bir deneyim diyerek indirebilir.

Bildiklerim bu kadar.
Tasarıma az çok hakimliğim var onun dişinda bu kadar şey olacağı aklımda degıldı kolay olacak sandım ama degılmiş

Ben ilk c# öğrenmeye calişiyorum yanliş yerden mi başladım.

Tasarıma az çok hakimliğim var onun dişinda bu kadar şey olacağı aklımda degıldı kolay olacak sandım ama degılmiş

Unıty ile çalışabilirsin c# ile ama Unreal Engine daha bana profesyonel geliyor sadece oyun değil animasyon filmleri ve sinema sektöründe bile kullanılıyor yani ileride profesyonel olarak bu işle uğraşma niyetin varsa ve kendini bu alanda geliştirirsen güzel ekmek yedirebilir.

Ben ilk C# öğrenmeye calişiyorum yanlış yerden mi başladım.

Tasarıma az çok hakimliğim var onun dişinda bu kadar şey olacağı aklımda değildi kolay olacak sandım ama degılmiş

PC platformunda Unreal Engine Unity'den daha gelişmiş. C++'ya da Blueprint sistemini öğrenmeniz daha sağlıklı olur. Blueprints C++a göre daha kolay

Geri
Yukarı