Oyunlar dahili ekran kartını kullanıyor

fatih6655

Femtopat
Daha fazla  
Oyunlara girdiğimde Intel HD Graphics ekran kartının kullandığını görüyorum ama HD 8500M ekran kartı onun yerine dahili ekran kartını kulanıyor. Windows'dan grafik ayarları en yükesk performansı seçmeme rağmen hale dahili ekran kartı kullanılıyor, ekran kartım AMD marka.
Sistem
  • i5 4200M (Intel HD Graphics 4600)
  • AMD Radeon HD8500M
  • 6 GB RAM 1333 MHz
  • Laptop Lenovo G510

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış bilgi
Dahili ekran kartınızı iptal etmek için BIOS üzerinden PEG ayarınızı PCI çekin, Windows üzerinden sürücülerini kaldırın.

Oyun içi bir ekran görüntüsü paylaşır mısınız bunu kanıtlayan?

Dahili ekran kartınızı iptal etmek için BIOS üzerinden PEG ayarınızı PCI çekin.
Laptoplarda böyle bir ayar (PEG) yok. Konuyu okuyarak cevap yazınız.

Oyun içi bir ekran görüntüsü paylaşır mısınız bunu kanıtlayan?

Laptoplarda böyle bir ayar (peg) yok. Konuyu okuyarak cevap yazınız.

1668800019167.jpeg

Bir tek bunu alabildim diğerlerinde ekran görüntüsü alamadım.

Eki Görüntüle 1577375

Bir tek bunu alabildim diğerlerinde ekran görüntüsü alamadım.
Nvidia Denetim Masası'ndan 3D Ayarlarının Yönetilmesi sekmesi içinde Genel Ayarlar kısmından Tercih Edilen Grafik İşlemci'yi Nvidia seçip dener misiniz? Sağlıklı olması açısından bir kez reset atın.

Bugün kafam hiç yerinde değil. Amd ekran kartıymış özür diliyorum.

Daha güçlü oyunlara girmeyi denediniz mi? Mesela Intel'in kaldıramayacağı bir oyun.

NVIDIA Denetim Masası'ndan 3D Ayarlarının Yönetilmesi sekmesi içinde Genel Ayarlar kısmından Tercih Edilen Grafik İşlemci'yi NVIDIA seçip dener misiniz? Sağlıklı olması açısından bir kez reset atın.

Bugün kafam hiç yerinde değil. AMD ekran kartıymış özür diliyorum.

Daha güçlü oyunlara girmeyi denediniz mi? Mesela Intel'in kaldıramayacağı bir oyun.

The Forest Valorant Unturned gib oyunlarda Intel kullanmıyor ama sıradan oyunlarda Intel HD Graphics kullanıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı