Oyunlarda Yüksek Sıcaklık Sorunu

Amicably

Hectopat
Oyunda işlemci sıcaklığı 80 derece, kuzey köprüsü sıcaklığı 87 derece. Bu ne gibi problemler yaratır, kuzey köprüsünün ısınma nedeni nedir ve nasıl çözülebilir?
sa.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Pantheon arkadaşımın dediğine aynen katılıyorum. İşlemcinizi belirtiniz. Voltajla ilgili bir sorun olabilir. Forumdaki arkadaşlar voltaj ile ilgili yardımcı olacaklarından eminim :)

Sıcaklık bilgisayarın kendisini aniden kapatmasına, FPS düşüşlerine yol açabilir. Bilgisayarını temizleyerek ve termal macun yenilerek sorunu giderebilirsin.

Amd fx-4300 kullanıyordum soğutucunun ismi hakkında bir bilgim yok, ortalama oyunlarda sıcaklık 50-60 derece civarında oluyordu. Daha sonra tanıdık bir arkadaşımdan Amd fx-6300 aldım sonra bu sıcaklıkta 1-2 hafta oynadıktan sonra eski işlemcimi(Amd fx-4300) takmaya karar verdim çok ısınıyor diye. İşlemciyi taktım fakat sıcaklık eski değerlerinde değildi maksimum 60 dereceyi gördüğüm bilgisayarda normal kullanımda 50 derecelerdeydi anlamadım. Amd fx-6300 işlemcisinde termal macun bitmişti düzgün bir şekilde yeniledim şu anda kullanıyorum ve değerler bunlar.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı