Oyunu bir süre oynayınca bilgisayar sinyal yok hatası veriyor

Bunyaminttnnkk

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar bir süre oyunu oynadıktan sonra bilgisayar sinyal yok hatası veriyor uzun süredir macun yenileyecek şansım olmadı, bundan dolayı olabilir mi?

Dosya Ekleri

• Screenshot_28.png
    Screenshot_28.png
    3,9 MB · Görüntüleme: 45
Son düzenleyen: Moderatör:
Sol üst tarafa dikkatlice bakarsanız işlemcinin yandığını görebilirsiniz...

Şaka bir yana macun yenilecek para/zamanınız yoksa fan hızı %100 yapıp tekrar test etmeyi deneyin, bu yaz sıcağında ne kadar sıcaklığı düşürebilir orasını bilemem ama denemekte fayda var.

Sinyal yok hatası konusunda, ekran kartı ile ilgili diyecektim fakat sorun bariz işlemciymiş. İşlemcinizin bu sıcaklıkta çalışması hiç iyi değil, fan hızının rpmsini arttırmak yada bilgisayarın konumunu değiştirmek tek tük küçük faydalar olabilir. Fakat en kısa sürede hastamızın iyileşmesi için güzel bir soğutucu ve termal macun yenilemesi olmalı. 😃

Arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim ben fark etmemiştim bilgisayarcı aramaya yola çıkıyorum :)

Bir de RPM nasıl arttırabilirim arkadaşlar MSI Afterburner üzerinden oluyor mu?
MSI Afterburner üzerinden sadece ekran kartını kurcalayabilirsin. İşlemci fanı için en sağlıklısı BIOS'tan ayar yapmaktır.

Arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim ben fark etmemiştim bilgisayarcı aramaya yola çıkıyorum :)

Bir de RPM nasıl arttırabilirim arkadaşlar MSI Afterburner üzerinden oluyor mu?
RPM ayarı için BIOS'a girmelisiniz. BIOS'a nasıl girdiğini belki bilmiyorsunuzdur diye kısa bir anlatım geçiyorum aşağıya. Bilgisayar kapalıysa açılır, açıksa yeniden başlatılır ve tuşa basıldığı andan itibaren ''Del'' veya ''F2'' tuşlarına basarsınız genelde. Bu tuşlara sürekli bastığınızda BIOS açılır. Umarım ısı sorununuzu kısa sürede çözersiniz.

RPM ayarı için BIOS'a girmelisiniz. BIOS'a nasıl girdiğini belki bilmiyorsunuzdur diye kısa bir anlatım geçiyorum aşağıya. Bilgisayar kapalıysa açılır, açıksa yeniden başlatılır ve tuşa basıldığı andan itibaren "del" veya "F2" tuşlarına basarsınız genelde. Bu tuşlara sürekli bastığınızda BIOS açılır. Umarım ısınma sorununuzu kısa sürede çözersiniz.

BIOS'tan yapacağımı bilmiyordum çok sağ olun.

RPM ayarı için BIOS'a girmelisiniz. BIOS'a nasıl girdiğini belki bilmiyorsunuzdur diye kısa bir anlatım geçiyorum aşağıya. Bilgisayar kapalıysa açılır, açıksa yeniden başlatılır ve tuşa basıldığı andan itibaren "del" veya "F2" tuşlarına basarsınız genelde. Bu tuşlara sürekli bastığınızda BIOS açılır. Umarım ısınma sorununuzu kısa sürede çözersiniz.

Hocam onu yaptım fakat şu anda yine de bir termal macun almak istiyorum internette gördüğüm kadarıya MX4 öneriliyor MX6 diye birşeyde gördüm sizin bir öneriniz var mıdır bu konuda.

Son düzenleme:
BIOS'tan yapacağımı bilmiyordum çok sağ olun.

Hocam onu yaptım fakat şu anda yine de bir termal macun almak istiyorum internette gördüğüm kadarıya MX4 öneriliyor MX6 diye birşeyde gördüm sizin bir öneriniz var mıdır bu konuda.
Benim termal macunlar ile ilgili çok bir bilgim yok, termal macunda sadece ısı değeri ısı iletkenlik katsayısı yani w/mk güzel olmalı diye biliyorum. Bu iki modeldede bu değerler iyi, fakat galiba işin derinlerinde %20lik bir fark varmış. O fotoğrafıda atıyorum, ona göre karar verebilirsiniz.
1690192006276.png

Geri
Yukarı