P7H55-M LX USB Portları Çalışmıyor

@Recep Baltaş ++
konu hakkında bilgisi olan yok mu? .s
@BilgisayarKurdu
@MF
@Murat5038
@BERWAR
+++++++
@Recep Baltaş ++
@BilgisayarKurdu
@MF
@Murat5038
@BERWAR

+++++++
Yardımcı olabilecek bir arkadaş var mı??
++++++++++++++++++++++
Slotları kontrol eden yonga bozuk olabilir. Başka bir çözüm yolu bilmiyorum :(
Bir şey sorucam aklıma şimdi geldi kasayı ilk topladığım zamanlarda bu sorun için mi başka bir şey için mi tam hatırlamıyorum ama jumper yerini değiştirmiştim acaba onla alakalı bir şey olabilir mi yabancı kaynaklı sitede jumper silme gibi bazı yazılar okudum bilginiz var mııdır bu konu hakkında valla heralde forumda yardım edebilecek sizden başka kimse yok .s
Birde aklıma gelen diğer şey PSU kaynaklı olabilir mi? sorusuydu ama bunu denemek için de overclocku default yaptım bütün fanların kablosunu çıkardım yanı sıstemın çektiği elektiriği düşürmeye çalıştım fakat değişen bir şey olmadı

Son düzenleme:
Anakartta ki tek Jumper pinlerini CMOS sıfırlama pinleri olarak görmekteyim kitapçık tarafından, fakat USB girişlerinin arkadasın da jumper pinleri bulunuyor mu kontrol edin.
Ekran Alıntısı.PNG

evet var ve sıfırladım fakat değişen bir şey olmadı bu kasayı ilk topladığımda yine sıfırlama ihtiyacı duymuştum acaba bunla kaynaklı bir sıkıntı olmuş olabilir mi diye merak ettim çünkü okuduğum bazı yabancı kaynaklı yazılarda çözüm kısmında jumper ile ilgili bazı şeyler yazıyordu

CMOS sıfırlamak BIOS'a girip Load Defaults yapmak ile aynı şeydir, sadece yanlış Overclock vb hatalar nedeni ile BIOS'a giremediğimiz zaman CMOS sıfırlarız ki ayarlar eski haline gelsin.
Fakat sizin durumunuz bambaşka ben size CMOS pinlerinden hariç USB girişlerinin arkadaşında pin var mı diye sordum.

CMOS sıfırlamak BIOS'a girip Load Defaults yapmak ile aynı şeydir, sadece yanlış Overclock vb hatalar nedeni ile BIOS'a giremediğimiz zaman CMOS sıfırlarız ki ayarlar eski haline gelsin.
Fakat sizin durumunuz bambaşka ben size CMOS pinlerinden hariç USB girişlerinin arkadaşında pin var mı diye sordum.
yok başka bir pin bulamadım
Ya windows 10 a geçmeden önce kasada ki ön portlardan birisi çalışıyordu en azından wifi adaptörümü kullanabılıyordum şu an oda olmadığı için kullanamıyorum sanırıım yardım edebılecek bırısı de yok acaba pcı portuna takılan usb çoğaltıcılar var onlardan taksam çalışır mı yoksa yine aynı şekil mi olur
1575576696685.png

@Recep Baltaş @BilgisayarKurdu araştır araştır bir şey bulamadım artık tek umudum sizlerden duyabileceğim şeyler bi el atsanız .s
@Recep Baltaş ++
@BilgisayarKurdu
@MF
@Murat5038
@BERWAR

+++++++

Yardımcı olabilecek bir arkadaş var mı??
++++++++++++++++++++++

Bir şey sorucam aklıma şimdi geldi kasayı ilk topladığım zamanlarda bu sorun için mi başka bir şey için mi tam hatırlamıyorum ama jumper yerini değiştirmiştim acaba onla alakalı bir şey olabilir mi yabancı kaynaklı sitede jumper silme gibi bazı yazılar okudum bilginiz var mııdır bu konu hakkında valla heralde forumda yardım edebilecek sizden başka kimse yok .s
Birde aklıma gelen diğer şey PSU kaynaklı olabilir mi? sorusuydu ama bunu denemek için de overclocku default yaptım bütün fanların kablosunu çıkardım yanı sıstemın çektiği elektiriği düşürmeye çalıştım fakat değişen bir şey olmadı
yardımcı olabilecek var mı ?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı