Paket kaybı nasıl azaltılır?

furkan6128

Hectopat
Yer
Trabzon
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
İnternette ciddi bir paket kaybı var. Türk Telekom destek servisiyle iletişime geçtim ama böyle rezil bir destek görmedim adama paket kaybım var diyorum adam bana paketinizi yükseltmeniz lazım diyor, oyun destek ekibi bile daha çok yardım etti yani. Sizce binadaki kablolardan dolayı bir sorun olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bina içi kablolama eskiyse ya da çok fazla ek/yama varsa kötü etkileyebiliyor. Sokaktan binaya, binada size gelen kabloları elektrikçiyle birlikte bir kontrol edip emin olursanız sonrasında çok daha kendinize güvenerek ilerlersiniz. Bir de tabii ki modem/router ve sistem kontrollerini de yapın. Sorun genellikle operatörde olsa da kablo ya da modem ile derdi çözülen de çok.

Bina içi kablolama eskiyse ya da çok fazla ek/yama varsa kötü etkileyebiliyor. Sokaktan binaya, binada size gelen kabloları elektrikçiyle birlikte bir kontrol edip emin olursanız sonrasında çok daha kendinize güvenerek ilerlersiniz. Bir de tabii ki modem/router ve sistem kontrollerini de yapın. Sorun genellikle operatörde olsa da kablo ya da modem ile derdi çözülen de çok.

Ali bey fiberde paket loss varsa ne yapılmalı peki? 200/10 sorunsuz hız alabiliyorum ama paket loss mevcut. ISS sorunumu çözemedi. CAT6 kablosu ve yeni modem fark eder mi?

Ali bey fiberde paket loss varsa ne yapılmalı peki? 200/10 sorunsuz hız alabiliyorum ama paket loss mevcut. ISS sorunumu çözemedi. CAT6 kablosu ve yeni modem fark eder mi?
ISS ne merak ettim? Bende Gibirnet kullanıyorum TT fiber altyapıda ve bende de %1 civarı paket kaybı var. Tamam çok kucuk fakat görüntüsü bile rahatsız ediyor. @furkan6128 Bina içi hatta sorun yoksa yüksek ihtimal TT kaynaklı. Ayrıca aktif download ve upload sırasında da paket kaybı oluyor. Ne kadar paket kaybı mevcut? Interneti aynı anda çok kişi kullanıyorsanız ve hız değeri yuksek değilse bundan kaynaklı da olabilir.

ISS ne merak ettim? Bende GIBIRNet kullanıyorum TT fiber altyapıda ve bende de %1 civarı paket kaybı var. Tamam çok kucuk fakat görüntüsü bile rahatsız ediyor.

Hocam Netspeed benimki. Genelde %3 civarı yayın açarsam 8 9'a çıkıyor. Müşteri temsilcisi ile görüştüm. Yayın açmasanız bile 6 7 megabit upload kullanıyorsunuz demişti.

Geri
Yukarı