PC 2 kez üst üste başlıyor

• Konuyu başlatan CraZyBoy
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 1
  • Görüntüleme 643
  • Etiketler
    güç
C

CraZyBoy

Ziyaretçi
Merhaba arkadaşlar. Benim pc'nin güç düğmesine bastığımda iki kez üst üste başlıyor.
Tek sorun buda değil. Açıldığında CMD de açılıyor, sonra CMD'den çıkıyorum, PC 1 veya 2 saat sonra kendi kendine kapanıp açılıyor. İşlemci fanını da değiştirmek zorunda kalmıştım. Fan küçük bir şey. Soğutmadığı için mi yeniden başlıyor ? Yardım ederseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Burada üç farklı olay var ve üçü de farklı farklı farklı ele alalım.
  • Güç düğmesine bastığında PC kapanıp öyle açılıyorsa bu genelde normaldir. Bellek ve FSB (QPI) frekansını ayarlıyor sistem. Bu durum bazen BIOS güncellemesi sonrası ortadan kalkar. Tabi bunun için sistem özelliklerini sorunda belirtmen gerekiyordu. Her halükarda teknik bir soru sorduğunda sistem özelliklerini belirtmen gerek.
  • CMD neden açılıyor bunu bilmek lazım. Bunun için CCleaner ile açılışta devreye giren programlara bakabilirsin. Mesela bendeki programla şu şekilde:

upload_2014-11-11_13-1-17.png

• PC 1 veya 2 saat sonra kendi kendine kapanıp açılıyorsa bu genelde ısınmadandır ama sadece işlemci değil ekran kartı ısınınca da bu sorun olur. Bilgisayarının özelliklerini yaz bir dahaki sefere.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı