Pc açılıyor fakat, ekrana görüntü gelmiyor

Bak kardeşim ben hemen hemen her hafta bu sorunla karşılaşıyorum :)
Bu %80-90 kısa devre sorunu oluyor.
Sana ilk önerim bütün elektirik devresini kapat. Fişi felan çek 10-15 dk sonra yine dene olmaz ise
Ikinci olarak BIOS pilinide cikar 15 dk sonra dene oda olmaz ise
Benim yaptigim bir yöntemdir:):confused: fazla olmayacak şekilde anakartinin üstüne bazi yapistiricilar icin sogutucu sprey var onu sık.
Son olarak anakartını tamamen kontrol et herhangi bir yeri kasaya temas ediyormu diye. Kısa devre problemleri genellikle bir demirin temasindan oluyor.

Yada anakartina uygun bir yalıtımlı arka plaket al çünkü hoperlör kablolarinda felan usblerde elektrik oluyor yalitimli degilse anakartla temas ediyorsa kisa devre yapar.

Bende herzaman karşılaşıyorum, genelde yaptığım şey : cmos'u çıkartıp takmak yada bios pilini çıkartıp takmak oluyor. ama hergün karşılaşıyorum ben bunla. Benim düşüncem : Anakartım statik elektrikten dolayı zarar görmüş, bu nedenle bu sorunla karşılaşıyor olabilirim.

Olabilir. Garanti süresi dolmamış ise garantiye yolla derim büyük ihtimalle anakartı değiştirirler. Ama yinede sen bilirsin. Yada farkli bi anakart almanı öneririm.

Kardeş ramleri kontrol et tam oturmamıştır. Bende de aynısı oldu belki sarsıntıdan filan monitörde olabilir sıkıntı monitörü tv ye bağla bağlanıyorsa .

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı