Pilotaj bölümü okunur mu?

merssj

Hectopat
Daha fazla  
Şu anda 11. sınıf öğrencisiyim ileride pilot olmak istiyorum. YKS'ye çalışıyorum eğer yapabilirsem burslu yapamazsam parayla pilotaj okumayı düşünüyorum fakat kafamda çok soru var. Pilotaj bölümünü bitirdikten sonra pilot olamama gibi bir ihtimalim var mı?
Herhangi bir sağlık sorunum yok sadece gözlerimde astigmat ve miyop var gözlüklü pilotlar olduğunu duymuştum bu göz kusuru pilot olmamı engeller mi bölümü bitirdikten sonra pilot olamama şansım var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Pilotaj okumanıza rağmen pilot olamama şansınız var.
Göz kusuru aşırı derecede değilse pilot olmaya engel değil. İnternette biraz araştırma yaparsanız bulursunuz dereceleri.
Onun dışında çok fazla teorik ve pratik eğitim alman gerekiyor. Bunu da bazı şirketler burslu karşılıyor veya çalışman karşılığında geri ödüyorsun. Kendin bu dersleri almak istersen 50.000 eurodan başlıyor fiyatlar.
Ben bir pilotla konuşmuştum adam uçuş eğitimini sözleşmeli almış. Eğitimi alırken para ödememiş, bir havayolu şirketiyle sözleşme yapmış. Şirket onun adına ödemiş. Şimdi o havayolunda 5-10 yıl falan çalışacak her ay maaşından belirli bir miktar bu eğitim parası için kesilecek.

Onun dışında uçuş lisansını alırsan çok rahat iş bulursun asıl sorun onu almak bence. O konuda da pek yardımcı olamayacağım.

Eğer Uçuş Okuluna gidecek kadar paran varsa üniversitede ücretli Pilotaj okuma. Başka bir bölüm okuyup sonra uçuş okuluna gidersin.
Merhaba. Konu sahibi harbiden Uçak Gövde ve Motor Bakımı veya Havacılık Elektrik ve Elektroniği gibi Havacılık ile ilgili bir Sayısal bölüm tercih edip sonradan Pilot olabilir.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı