Prime A520M-E sisteme işlemci önerisi

omerxx_58

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba.

Anakart: ASUS Prime A520M-E

İşlemci: AMD Ryzen 3 3100.

RAM: Gskilss 8 GB 3200MHz X Kingston HyperX 2666MHz 8 GB RAM.

Ekran kartı: MSI Gaming RX 560XT MX (6 GB)

İşlemcimi yakın zamanda değiştirmek istiyorum.

Kafamdaki işlemciler: Ryzen 5 5600, Ryzen 5 5600G, Ryzen 5 5600X.

Sizce hangi işlemciyi almalıyım ya da başka bir işlemci öneriniz olur mu? Ekstradan anakartimi değişmeli miyim, tabii ki bir de HyperX RAM biri 3200 biri 2666 böylelikle sistem 2666MHz de çalışıyor yanılmıyorsam. Bana yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
5600 varsa aklınızda onu alın X sürümünü tavsiye etmiyorum. Hiçbir fark yok denecek kadar fark var aralarında. Paranıza yazık olmasın. Anakart için de upgrade etmeniz sizin yararınıza olur. İleride ekran kartınızı ve RAM'lerinizi de değiştirirseniz sorun yaşamazsınız.

5600 varsa aklınızda onu alın X sürümünü tavsiye etmiyorum. Hiçbir fark yok denecek kadar fark var aralarında. Paranıza yazık olmasın. Anakart için de upgrade etmeniz sizin yararınıza olur. İleride ekran kartınızı ve RAM'lerinizi de değiştirirseniz sorun yaşamazsınız.
Fakat benim anakartim pci 3.0 destekliyor. Ryzen 5 5600 de pci 4.0 ekran kartımda pci 4.0 yani asla tam olarak verim alamıyorum parçalarımdan. Pci 4.0 slotlu bi anakart öneriniz varmı marka asus yada msi olursa sevinirim

Fakat benim anakartim PCI 3.0 destekliyor. Ryzen 5 5600 de PCI 4.0 ekran kartımda PCI 4.0 yani asla tam olarak verim alamıyorum parçalarımdan. PCI 4.0 slotlu bir anakart öneriniz var mı marka ASUS'ya da MSI olursa sevinirim.

Tabii hocam. Buyrun.

Geri
Yukarı