PS4 veya XBOX Slim modelleri FPS ve donanım farkı

AdemMete

Hectopat
Daha fazla  
PS4 veya XBOX'ın Slim modelleri çıkacak illa ki. Babam da söz verdi 5 6 gün sonra PS4 alacağım.
Sizce slim beklemeli miyim? Beklersem telefon alırım. Beklemek sıkıntı değil. Eğer bir donanım farkı FPS farkı olacaksa, bi de dx12 çıkacak ya XBOX, PS4'ün önüne geçer mi ?
Gerçekten ayrıntılı bilen arkadaşlar yorum yapsınlar :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Güzel bir soru. Güzel soruları severim.

Konsolların slim modelleri, özellikle de XBOX cephesinde donanım değişikliği ile gelebiliyor. Ama bu donanım değişikliğinin performansa bir etkisi olmuyor.

Örneğin XBOX 360 ilk çıktığında 90nm idi. Sonra 65nm oldu ve en son 45nm üretimle hem CPU hem de GPU tek yonga oldu. Bunun avantajı ne oldu ? Cihazlar daha az ısınır hale geldi.

Şu an piyaada olan konsolların patates olduğu nokta 4K desteği :) Ne XBOX One ne de PS4 4K çıkış sunmuyor. 4K oynatmaları zaten hayal ama en azından HDMI 2.0 çıkışı sunmaları gerekirdi.

Slim modellerinde belki HDMI 2.0 ile gelebilir. Ama bu durumda da var olan XBOX One ve PS4 sahipleri ellerinde 1080p limitli konsol ile kalırlar :)

FPS konusunda ise bir artış olacağını sanmıyorum.

Bence PS4 almalısın. Bende 2 aylık PS4 kullanıcısıyım bazı eksikleri var.
Ama ben bu kadarını beklemiyordum performans konusunda çok iyi.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı