PSP 3006 mı PSP GO mu ?

Arkadaşlar, ilk PSP' mi alacağım fakat karar veremedim. PSP 3006, 350 TL gibi bir fiyat, PSP GO ise 400 TL. Hangisi daha iyi, bir türlü karar veremedim. Bu arada, Bimeks' den almayı düşünüyorum. Daha avantajlı bir yer varsa tavsiye eder misiniz? PSP GO veya PSP 3006 kullananların yorumlarını bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
PSP GO almayın. UMD sürücüsü GO modelinde yok. Hatta direk PSP almayın zira eskidi. PSP'de oynamayı istediğiniz özel bir oyun varsa PPSSPP emülatörü ile PC'de oynayabilirsiniz.

Onun yerine para biriktirip PS Vita alın illa el konsolu istiyorsanız. Hem eğer iyi grafiklerle PC oynuyorsanız grafikler sıkabilir (Tabi retrocu değilseniz).

Arkadaşlar, ilk PSP' mi alacağım fakat karar veremedim. PSP 3006, 350 TL gibi bir fiyat, PSP GO ise 400 TL. Hangisi daha iyi, bir türlü karar veremedim. Bu arada, Bimeks' den almayı düşünüyorum. Daha avantajlı bir yer varsa tavsiye eder misiniz? PSP GO veya PSP 3006 kullananların yorumlarını bekliyorum.

2005 yılında ilk PSP'mi aldım, o günden beri bende bir hastalık seviyesindedir PSP.cihazın emulatörleri, yapabileceklerini custom romla sınamak hep çok büyük keyif aldım kurcalamaktan. Tüm çıkan modelleri yakından takip ettim, PSP-go çıktığı gün aldım. 34 yaşındayım bu cihazdan hala çocuklar gibi keyif alıyorum, büyük bir ekrana bağlayıp yüzlerce oyunluk PSP ve PS1 arşivimi cihazı konsolundan dahi çıkarmadan kablosuz ağ üstünden bilgisayardan konsola aktarmaya, PS3 sixaxis kolu ve bluetooth kulaklık bağlayarak oynamaya bayılıyorum. Bunun yanında Skype aramalar yapabilmek, küçük olması ve hafızasını 32 GB'a yükseltebilmiş olmak şahane.

Piyasada her gördüğümde düşeş fiyata bir daha bulabilir miyim diye bakıyorum yedek bir tane koyacağım bir kenara. Aslında çok ta sağlam hala PSP-1000 çatır çatır çalışıyor tabi analog, omuz tuşları vs. değişmedik yeri de kalmadı hınzırın.

Bana sorarsan PSP-go'dan şaşma derim.

Bende 2 cihazda var psp go taşıma ve şarj süresi güzel fakat psp go elimde küçük kalıyor ve oynarken bir süre sonra rahatsız oluyorum ayrıca sürgülü sistemle ekran yukarıya kaydığı için butonların üzerine cihazım sürekli aç kapat işleminde sürtüyor bu beni rahatsız ediyor.

Psp cihazım 200 modelini daha çok sevdim çünkü 3000 gibi çok renkli göstermiyor daha soft gösteriyor ekranı psp 2000 taşıması biraz zor boyutu yüzünden fakat psp 2000 bence en güzeli bazen umd cd ile oynayıp eski günleri hatırlıyorum.

psp go m2 hafıza kartı kullandığı için modlayarak 128 gb hafıza kartı felan takılmakta benim gördüğüm en yüksek m2 hafıza kartı 16 bg olması gerekli ve aşırı pahalı psp de hafıza kartını micro sd ile dönüştürerek kullanabiliyorsunuz.

Bende 5 tane psp var ve 1 tanesi sadece orijinal sony hafıza kartı ile çalışıyor.
Diğerleri yan sanayi hafıza kartları ve micro sd hafıza kartları ile çalışıyor buna da dikkat etmek gerekir alırken.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı