PSU nasıl seçilir, nasıl alınır?

Swax

Hectopat
Arkadaslar benim bir oyuncu bilgisayarim var ve surekli elektrik gidip duruyor ve donanımıma herhangi bir şey olmasından korktugum icin İnternet kafelerde bulunan guc kaynaklarindan aldim(kasanin yaninda duran kucuk kasa benzeri) bu durum donanımsal olarak herhangi birseyi etkiler mi?
Mesela monitörun HZ degeri FPS degeri gibi seyler hic bilmedigim icin tedirgin oldum :(

Aldığın güç kaynağının modelini ve markasını belirt. Güç kaynağı sistem sağlığı ve güvenliği açısından kilit bir parçadır, ucuza kaçılmaması gerekir.

Sürekli elektrik gidip geliyorsa akım korumalı güç kaynağı ve UPS alman gerek güvenlik açısından.

Ayrıca aldığın güç kaynağında bilgisayarındaki donanımlara uygun pin sayısı olması lazım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Ben size aerocool Strike X öneriyorum.Watt ı gereksiz derecede fazla ama akım korumalı ve 80+ gold sertifikası var.Kalitedende ödün vermiyor.

Eğer PSU yeterli gücü vermez ise sistem kapanır. Elektrik de dalgalanma var ise donanımlar tam performans çalışamaz. 300FPS'in hissiyati 60 FPS gibi gelir. Kaliteli PSU alın almazsanız ekte ki görsel gibi patlayabilirsiniz.

1592399711554.png

Yeni konular

Geri
Yukarı