PSU'dan ses gelmesi

alper123

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, bugün bilgisayarım geldi PSU'dan garip bir ses geliyor. Kasayı yana çevirip çalışınca ses gelmiyor merak ettim söktüm kasayı sonuç: PSU'yu altta doğru bastırdım ve ses kesildi sizce nedeni nedir, bir işlem yapmam gerekir mi

PSU:

PSU.jpg

Ses:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fandan dolayı diye tahmin ediyorum. Eğer fandan ise endişelenmene gerek yok. Benimde bazen fanlardan öyle ses geliyor ve hafif ittiriyorum.

WhatsApp Image 2019-08-05 at 22.49.37.jpeg
WhatsApp Image 2019-08-05 at 22.49.37 (2).jpeg
WhatsApp Image 2019-08-05 at 22.49.37 (1).jpeg

Dik koyduğum zaman sesin durduğunu fark ettim. Fanı söktüm, fan öne gelince ses düzeldi. Sanırım fanın arkasındaki şeffaf plastik arkadaki demire vuruyor. Neden koyduklarını anlamadım, çıkarsam sorun olur mu sizce?

Eki Görüntüle 424497Eki Görüntüle 424499Eki Görüntüle 424501

Dik koyduğum zaman sesin durduğunu fark ettim. Fanı söktüm, fan öne gelince ses düzeldi. Sanırım fanın arkasındaki şeffaf plastik arkadaki demire vuruyor. Neden koyduklarını anlamadım, çıkarsam sorun olur mu sizce?
arkadaşlar merhaba bende de Rampage RGB-850 850W 80 Plus Gold Sertifikalı RGB Ledli Full Moduler Power Supply marka model PSU var ve sıfır aldım dün montajını yaptım aynı şekilde kasa durması gerektiği gibi durduğunda bir sürtme sesi geliyor. PSU nun arkasında bulunan açma kapama anahtarının yan kısmından hafifçe bastırınca ses tamamen kesiliyor veya kasayı yan yatırıp yere koyduğumda hiç ses çıkmıyor. Acaba ne yapmam gerekiyor? Siz sorunu çözebildiniz mi?

Fanın üstündeki stickerı çıkarın sonra orada bir siyah kapak olacak onunda çıkartın ve içine 2 damla makine yağı dökün ve 2-3 saniye fanı çevirin sonra siyah kapağı takın ve stickerı güzelce geri yapıştırın plastik parçayı unutmayın tabii bu işlemleri yapmadan önce bilgisayarınızı kapatın PSU'nun şalterini indirip bir süre beklemeyi unutmayın ses halen kesilmezse bilgisayarcıya götürmeniz gerekebilir.

Geri
Yukarı