PUBG'den çıkınca bilgisayar mavi ekran veriyor

emreozturk

Hectopat
Daha fazla  
Yaz indirimlerinin sonuna doğru pubg satın aldım. İlk zamanlar oyun birkaç kez crash verdi. Sonrasında ise crashler kesildi fakat mavi ekran (video_sheduler_internal_error) hatası vermeye başladı. Ekran kartı sürücümün güncellemesi geldiğini far kettim ve güncelledim fakat hala hata devam ediyor. Oyun oynarken bir sıkıntı yok fakat oyunu kapattıktan 1-2 dakika sonra mavi ekran veriyor. Oyun içerisinde bazı yerlerde fps düşüşleri yaşıyorum fakat bunun o bölgeye inen oyuncu sayısıyla bağlantılı olduğunu düşünüyorum. Sizce de öyle midir yoksa bu da bir problem mi? Bilgisayarım Asus gl502ve-dm032 laptop. GTX 1050Ti ve i5 7300HQ bulunuyor. Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaz indirimlerinin sonuna doğru PUBG satın aldım. İlk zamanlar oyun birkaç kez crash verdi. Sonrasında ise crashler kesildi fakat mavi ekran (video_sheduler_internal_error) hatası vermeye başladı. Ekran kartı sürücümün güncellemesi geldiğini far kettim ve güncelledim fakat hala hata devam ediyor. Oyun oynarken bir sıkıntı yok fakat oyunu kapattıktan 1-2 dakika sonra mavi ekran veriyor. Oyun içerisinde bazı yerlerde fps düşüşleri yaşıyorum fakat bunun o bölgeye inen oyuncu sayısıyla bağlantılı olduğunu düşünüyorum. Sizce de öyle midir yoksa bu da bir problem mi? Bilgisayarım Asus gl502ve-dm032 laptop. GTX 1050Ti ve i5 7300HQ bulunuyor. Yardımlarınızı bekliyorum.
İşlemci büyük ihtimal yükte iken çok ısınıyor ve o yüzden mavi ekran veriyor. Ancak bize detaylı yardım edebilmemiz için ısı değerlerini vermeniz lazım.

İşlemci büyük ihtimal yükte iken çok ısınıyor ve o yüzden mavi ekran veriyor. Ancak bize detaylı yardım edebilmemiz için ısı değerlerini vermeniz lazım.
Her sistemin 'normali' farklıdır.
Hocam gece balkonda test ettim. Ortam sıcaklığı serin sayılabilecek düzeydeydi. Yarım saat kadar oynadım. Cpu ve Gpu 65-70 derece arasında seyretti. Bu sefer mavi ekran vermedi. Cihazı pilde kullandım.
Her sistemin 'normali' farklıdır.

Odada cihaz prizdeyken test ettim. Ortam sıcaklığı hayli yüksek. Odada klima, vantilatör vesaire çalışmıyor. Sonuç resimdeki sıcaklık değerleri.
pubg sıcaklıkl.jpg

Son düzenleme:
Eğer iyi bir soğutma sistemi yoksa normal değer bunlar dizüstü bilgisayar için soğuk tutmaya çalışın.
Cihazda çift fan var ve yeni sayılabilecek bir cihaz. Aynı zamanda coil whine problemi de var. Donanımsal olarak bir sıkıntı olabilir mi? Garantiye göndermeli miyim?
Ekran kartın yakın zamanda çıkmış ise Fan Speed'in sağındaki autoya tıkla ardından ayarlayabilirsin 75-80 en iyi ayarlar.
Ekran kartı 1050Ti. Fakat MSI afterburner'da bu göstergeler çalışmıyor. "core clock" ve "memory clock" ayarları hariç diğer ayarlar değişmiyor.
aft.jpg

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı