Python nasıl öğrenilir?

Mesela
number=7
print(number)
7 böyle ufak ufak başlıyo ne işe yaradığını yazmış sonra

D={
"marka":"ford"
"model":mastang"
"yıl":1964
"renk":"kırmızı"
}
prind(D) bu şekilde kodlar yazmış ne oldunu ne anlama geldini yazmış bence çok iyiydi başlangıc için 1 ayda bütün kodları ezberlersin ben okudum ve ezberledim 2 ay gibi zamanda.
Senin gibi öğrenenlerin aklına bir proje geldiğinde yaptıkları ilk şey internetten o projeyi yapan videoları taklit edip proje yaptığını sanmak oluyor genelde.

Algoritma ve ingilizceni geliştir. İngilizce bilmen sana çok fayda sağlayacaktır. Kodları ezberlemek yerine mantığını öğrenmeye çalış.

Sonra da ufak ufak projeler üretmeye çalış, örnek verirsem hesap makinesi yapma mesela kolay şeylerden başla aksi halde döngüleri, fonksiyonları öğrenirsin ama ne yapacağını bilmezsin. O yüzden uygulamalı öğrenmekte fayda var. Ve mutlaka not alarak çalış.

İngilizceyi en güzel yoldan nasıl geliştirebiliriz.

Ben ezberle demiyorum proje yaparsa kolaydan zora doğru oyun hesap makinesi gibi daha kafasına girer ilk başta internet üzerinde PDF'ler de var kitap alamana gerek yok ben o şekilde öğrendim.

Senin gibi öğrenenlerin aklına bir proje geldiğinde yaptıkları ilk şey internetten o projeyi yapan videoları taklit edip proje yaptığını sanmak oluyor genelde.

Doğrudur kitap al oku derim kolay gelsin konu açan arakadaşa iyi günler.

Bir konu açılmış print'den başka birşey bilmeyen kim varsa cevap vermiş. Kendini bilen arkadaşlar üstüne alınmasın.

Temeli attıktan sonra yavaş yavaş elinden geldiğince küçük projeler yapmaya çalış. Hesap makinesi bile olabilir. İllaki hatalarla karşılaşacaksın. Bunları çözdükçe kavrayacaksın. Open source projeleri incele yeni teknikler gör. Sürekli geliştir kendini. Daha büyük library, frameworkler kullanarak daha büyük projeler yap.

3 senede iyi yerlere gelinebilir birazda sana bağlı. İngilizcen yeterli değilse ilk onu hallet ama.

Bunun için neden konu açtığını da hala anlamış değilim. Başarılar.

Mesela
number=7
print(number)
7 böyle ufak ufak başlıyo ne işe yaradığını yazmış sonra

D={
"marka":"ford"
"model":mastang"
"yıl":1964
"renk":"kırmızı"
}
prind(D) bu şekilde kodlar yazmış ne oldunu ne anlama geldini yazmış bence çok iyiydi başlangıc için 1 ayda bütün kodları ezberlersin ben okudum ve ezberledim 2 ay gibi zamanda.
Yazık ezberlemekten Türkçe'yi unutmuş 😔.

Okullar varken bilişim dersinde öğreniyorduk en azından şimdi sıfırdan başlayarak yeniden öğrenmek istiyorum. Hem okullar açılınca hem de evden nasıl öğrenebilirim ve orta düzey bir yazılımcı olmak için 3 sene yeterli mi?
Youtube'u aç arma yerine "i want to learn python" yaz 5-6 saatlik bir videoyu aç izle, izledikten sonra bir arama motoruna "python documentation" yaz ve oku.

Okullar varken bilişim dersinde öğreniyorduk en azından şimdi sıfırdan başlayarak yeniden öğrenmek istiyorum. Hem okullar açılınca hem de evden nasıl öğrenebilirim ve orta düzey bir yazılımcı olmak için 3 sene yeterli mi?
İngilizcesi olup da Python öğrenmek isteyenler için bu videolar çok iyi. Harvard Üniversitesinin her sene çıkardığı CS50(P) başlığı altındaki ücretsiz online kursu bu sene farklılık yapıp Python hakkında bir kurs çıkardılar o kadar iyi ki ücretsiz olması şaşırtıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı