Çözüldü Python'da 2 değişkenin sonuçları nasıl ekrana yazdırılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

samet36

Centipat
Daha fazla  
Python 2 değişkenin sonuçlarının ekrana yazdırılmasını istiyorum.

Kod:
Ehliyet = 18.
Eğitim = 12.
Print("hoş geldiniz yasınızı giriniz")
Ehliyet = int(input(print("yas girin")))
İf ehliyet < 18:
 Print("yasınız yetersiz")
Else:
 Print("yasınız yeterli")
Eğitim = int(input(print("kaçıncı sınıf olduğunuzu yazınız: ")))
İf eğitim < 12:
 Print("eğitim durumunuz yeterli değil")
Else:
 Print("eğitim durmunuz yeterli")

İstediğim şey yaş 18 girildiginde eğitim değişkeni 12'den küçük bir sayı girildiğinde "yaşınız yeterli fakat eğitim durumunuz yeterli değil" ve yaş değişkeni 18'den küçük bir sayı girildiğinde eğitim durumu 12 ya da 12'den fazla bir rakam girildiğinde "eğitim durumunuz yeterli fakat yaşınız yeterli değil" ekrana yazdırılmasını istiyorum şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Eğitim durumu yeterliyse sonda ekrana bunu yazdırsın: "eğitim durumunuz yeterli fakat yaşınız yeterli değil" yaş yeterliyse sonda ekrana bunu yazdırsın: "yaşınız uygun fakat eğitim durumunuz yeterli değil"

Hatalar var.
12 sınıftan büyük sinif mi var. 13 falan yok. Bunlar için mezun veya üniversite öğrencisi seçenekleri ekleyin. Kolay gelsin.
1. Input içinde neden print yazdin.
2 ise &, or operatörlerini biraz araştır. Şu an işim var yoksa iki dakika da yazardım. Ama & operatörü ile yapılıyor.

Bir de daha açıklayıcı şekilde anlatsana yapmak istediğini fazla bir şey anlamadim. Belki daha fazla yardımcı olabilirim eğer biraz daha açıklayıcı yazarsan yapmak istediğini.

1. ınput içinde neden print yazdin.
2 ise &, or operatörlerini biraz araştır. Şu an işim var yoksa iki dakika da yazardım. Ama & operatörü ile yapılıyor.

Bir de daha açıklayıcı şekilde anlatsana yapmak istediğini fazla bir şey anlamadim. Belki daha fazla yardımcı olabilirim eğer biraz daha açıklayıcı yazarsan yapmak istediğini.

Eğitim durumu yeterliyse sonda ekrana bunu yazdırsın: "eğitim durumunuz yeterli fakat yaşınız yeterli değil" yaş yeterliyse sonda ekrana bunu yazdırsın: "yaşınız uygun fakat eğitim durumunuz yeterli değil"

Hatalar var.
12 sınıftan büyük sinif mi var. 13 falan yok. Bunlar için mezun veya üniversite öğrencisi seçenekleri ekleyin. Kolay gelsin.

Dosya Ekleri

• 20221208_214814.jpg
    20221208_214814.jpg
    256,6 KB · Görüntüleme: 20
Çözüm

Geri
Yukarı