Quadro 6000'den Tam Performans Alamıyorum

Antipass

Hectopat
Daha fazla  
Değerli arkadşlar, birtane makine almaya hazırlanıyorum makinemin özellikleri şöyle.

Dell t7500 ( http://www.dell.com/us/...ss/p/precision-t7500/pd )
2x xeon 5670 2.93 2x12 çekirdek işlemci.
32 gb ddr 1333 mhz ram
1100 watt power
2x240 gb r0 takılı ssd disk
işletim sistemi win7 pro 64x

Makinenin üstünde Quadro fx 4800 kartı bulunmaktadır. Alternatif opsiyonlar olarak farkını ödemek koşulu ile quadro 4000 veya quadro 6000 takabiliyorum. Bugün makine üzerinde her iki kartı da solidworks programı ile büyük bir montaj çizimi ile test ettik. Şaşırarak quadro fx 4800 ile quadro 6000 arasında wievport ekranında çok az bir fark gördük. Neredeyse 4800 ile 6000 aynı gibi çizimi döndürürken detayların kapanması her iki kartda da oluyor, sadece 6000 de visual wiev i açtığında görütü 4800'e göre daha iyi. Şimdi makinenin özelliklerini belirttim. 6gb lik bir ekran kartı ile 1.5 gb lik bir ekran kartının tepkisi nasıl bu kadar yakın çıkar anlamadım. Büyük bir montaj parçası için ekranda kare kare donmalar olmuyor fakat döndürürken şekillerde bozulma oluyor. Ayrıca küçük bir montaj parçası çağırdığımızda quadro fx 4800 ortam renklerini quadro 6000'e göre bir kaç saniye geç işliyor. Ben solidworks ün quadro 6000'in hakkını veremediğini düşünerek bu hafta içerisinde bunkspeed programı ile tekrar viewport testi yapacağım her iki kartada.

Size sormak istediğim sorular şunlardır.

1- Cad programına göre viewportda iken ekran kartının performansı değişirmi ? yan solidworks quadro 6000 in hakkını veremedi fakat başka bir program bunu yapabilir mi ?

2- Acaba ekran kartının özelliklerini kısıtlayan başka bir dar boğazmı söz konusu ? Dar boğazdan kastım, ekran kartlarının bitleri vs lerinin iyi olmasına ramen nasıl olurda viewport ekranında bukadar bir birlerine yakın olurlar, açıkcası quadro 6000 in performansını beğenmedim. Diyorum ki makinede quadro 6000'in hakkını vermeye engel başka bir şey mi var ? Belki işlemcinin veri yolu hızı belki RAM'lerin veriyolları hızları vs.

( Nvidia Quadro - Wikipedia, the free encyclopedia ) sayfasından kartları karşılaştırabilirsiniz. Ayrıca (http://forum.donanimhab..._/key_//tm.htm#49829864

) syfasında da kartların çizim programlarına göre performansları gözükmektedir.

3- Kart seçimimi yaptıktan sonra bu makinede endüstriyel ürün modellemesi , Statik yük analizi, Akışkan analizi ve çok ileri düzeyde olmayan animasyonlar yapmak istiyorum Bu donanım benim için nasıldır sizce ?

Sizden ricam bilgi ve tecrübeleriniz ışığında bana bu kart seçimi konusunda yardım etmenizdir. Herkese şimdiden çok teşekkürler.

Saygılarımla.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı