Çözüldü R5 1600AF ve RX 570 Sisteme görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

SnopyCesA

Hectopat
Daha fazla  
Yeni bir sistem topladım kendim monte ettim ve çalıştırdım. 4-5 saat çalıştıktan sonra kasadaki mikrofon ve kulaklık girişi çalışıyor mu diye kontrol etmek için o portlara kulaklığı taktım. Hiçbir sıkıntı yok iken taktıktan 4 5 saniye sonra PC kapandı ve kendini 2 3 kere resetledi. Ardından ne bir görüntü geliyor ne de fare ve klavyeye herhangi bir elektrik gitmiyor.

PC özellikleri: ASUS TUF B450M GAMING Plus anakart
Gigabyte RX 570 Gaming ekran kartı 4 GB
Ryzen 5 1600 AF işlemci
500W Power Boost güç kaynağı
XPG Gammix 3000 MHz 8 GB RAM (X2)
Hi-Level 120 GB SSD
Seagate Barracuda 1 TB harddisk
Sistemi başlattığımda fanları vesaire dönüyor çalışıyor ama ekrana görüntü gelmiyor.

Çözüm
Ekran kartını çıkarıp onboard olarak deneme yapın eğer hala görüntü yoksa RAM'leri tek gek çıkararak veya slot değişikliği yaparak deneyin.

Eğer sorun devam ederse farklı bir psu ile deneme yapabilirsiniz.

Ufak yanlış anlaşılma sonucu mesajı güncelledim özür dilerim.
Ekran kartını çıkarıp onboard olarak deneme yapın eğer hala görüntü yoksa RAM'leri tek gek çıkararak veya slot değişikliği yaparak deneyin.

Eğer sorun devam ederse farklı bir psu ile deneme yapabilirsiniz.

Ufak yanlış anlaşılma sonucu mesajı güncelledim özür dilerim.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı