R5 230 boşta 72 derece

mcplayer

Centipat
Daha fazla  
Geçtiğimiz günlerde işlemcim ısınıyor sanıp yazmıştım. Yanlış bakmışım. Her neyse, asıl konuya geçelim. Benim ekran kartım R5 230'du, format attıktan sonra değişti ve bilgisayarım oyun açtığımda kapanıyor. Aşağıya görselleri koyuyorum bakıp.
Bu arada arkadaşlar, bilgisayarımı alalı 2 sene falan oluyor galiba. Tam emin değilim. Termal macun yenilemedim. O gün kasa çok kirli diye kasanın dışındaki deliğinden saç kurutucusuyla kirleri almak için biraz tuttum. Sizce neden böyle oluyor?

ss1.PNG

ss2.PNG

Eliniz yatkınsa bakım vakti gelmiş ekran kartının bir güzel temizleyin macununu sürün sorun kalmaz sürücüleri yüklü değilse çünkü yeni format attım dediniz onları da yüklemeyi unutmayın.

Eliniz yatkınsa bakım vakti gelmiş ekran kartının bir güzel temizleyin macununu sürün sorun kalmaz sürücüleri yüklü değilse çünkü yeni format attım dediniz onları da yüklemeyi unutmayın.
sürücüler yüklü fakat eğer bakım vakti geldiyse yapamam bozarım ondan korkuyorum
Evet ekran kartının soğutucusunu açıp termal macun yenilerseniz düzelecektir tabii başka bir problem yoksa.
bilgisayarımın bugüne kadar hiç bir problemini görmedim ama son 1 haftadır oyun açtığım da kapanıyor pc 2 yıllık hiç bakım yapmadım termal macun yenilemedim

Bu kartlar için normal sanırım. Kartınızı arattığımda pasif soğutma ya da 2 CM'lik fan görüyorum, o fan kendisini bile soğutamıyor. Zamanında GT 8400 GS kullanıyordum boşta 96 derece çalışıyordu. Yanlışlıkla dokunup elimi yakmıştım.

Sürücüler yüklü fakat eğer bakım vakti geldiyse yapamam bozarım ondan korkuyorum.

Bilgisayarımın bugüne kadar hiçbir problemini görmedim ama son 1 haftadır oyun açtığım da kapanıyor PC 2 yıllık hiç bakım yapmadım termal macun yenilemedim.

Tamam o zaman güvenilir bir bilgisayarcıya götürüp ona yaptırmanız gerekiyor.

Tamam o zaman güvenilir bir bilgisayarcıya götürüp ona yaptırmanız gerekiyor.
peki,teşekkürler
Bu kartlar için normal sanırım. Kartınızı arattığımda pasif soğutma ya da 2 CM'lik fan görüyorum, o fan kendisini bile soğutamıyor. Zamanında GT 8400 GS kullanıyordum boşta 96 derece çalışıyordu. Yanlışlıkla dokunup elimi yakmıştım.
ya benim bilgisayarım bana yetiyordu ben valorantta bile 70-80 fps oynuyordum yetiyordu fakat oyun açtığım da kapanmaya başladı

Yeni konular

Geri
Yukarı