R5 3500X B450M-S2H Overclock yapmak

die

Hectopat
Makaleler
1
Merhabalar, bugün Vatan Bilgisayar'dan AMD Ryzen 5 3500X ve B450M S2H aldım. RAM olarak da Crucial Ballistix 8 GB DDR4 3000MHz RAM aldım. Sorularım şunlar, H45 sıvı soğutmam mevcut. Hangi frekansa, hangi voltajlarda overclock yapabilirim?

Overclock yapmak sanırım anakartı garanti dışı bırakıyordu. Bunu göze alarak yapın.

Düzenleme(Alıntıdır)=Overclock doğrudan garanti dışına çıkarmaz. Ama voltaj vb yüzünden zarar olursa garanti karşılamaz.

Hangi frekansa hangi voltajla çıkabileceğiniz tamamen şans işi. Ayarlamak için başta ryzen masterla deneyin, stabil değeri yakalayınca biostan attığım rehberi kullanarak kaydedin. Stabilite testi için 30 dk OCCT testi yapabilirsiniz.

B450 S2H anakart sahibiyim kart bozulduğunda aldığım firmaya başvurdum onlarda normal olarak Gigabyte'ye gönderdiler fabrika hatasıymış kartı yenileyip geri gönderdiler tam bilmiyorum ama sanırım katın bana sıfır gelmiş =)

İstediğin gibi hız aşırma yapabilirsin Ryzen 3 3200G'yi ben 3.6 GHz'den 4.5 GHz'ye çıkartmayı başardıysam sen her şeyi yaparsın =) hiçbir şey imkansız değildir sadece doğru değerleri tutturman gerekir.

3500x, arctic freezer 34 esports duo soğutucu,B450m s2h, 2x8gb 3200mhz ram kullanıyorum. Xmp 1 seçeneği ile 3200mhz ram desteği veriyor fakat xmp 1 profilinde değişiklik yapılmıyor. Bu setup ile nasıl voltaj düşürebilirim? pubg gibi oyunlarda sıcaklık 60 derecelere geliyor

Yeni konular

Geri
Yukarı