R5 3600 RX550 düşük CPU kullanımı

Böyle olması çok normal ve gayet iyi aslında, şöyle bir şey var.

Eğer siz ekran kartından daha düşük bir işlemci alırsanız, işlemci ekran kartını besleyemez ve ortaya şöyle bir şey çıkar, örneğin GPU kullanımı %60 CPU kullanımı %100 yani işlemci besleyemediği için siz ekran kartınızdan %60'lık bir performans alırsınız. Buna darboğaz diyoruz bu kötü bir şeydir.

Fakat tam tersinde durum gayet normal ve iyi. Yani ekran kartı %100 oldukça işlemci isterse %1 olabilir. Siz zaten ekran kartının %100'ünü kullandığınız için işlemci kullanımınız %90 olsa da bir şey değişmeyecek.

(İstistani durumlar hariç)

Abi bizde tam tersi oluyor ama GPU 100 CPU %10'larda falan Dying Light denedik CPU'ya yük bindi azıcık %30'a kadar çıktu ama sonuç hüsran yarın RX6400 ile test edeceğiz zaten.

Abi bizde tam tersi oluyor ama GPU 100 CPU %10'larda falan Dying Light denedik CPU'ya yük bindi azıcık %30'a kadar çıktu ama sonuç hüsran yarın RX6400 ile test edeceğiz zaten.

Diyorum ki sana öyle olması lazım, daha iyi dostum. Teste falan gerek yok, bak rahatına reis ;).

Benim RX 570'im ve Ryzen 5 5600X'im var, Dying Light 2'de GPU %100 işlemci %20 30 falan oluyor.

Ayrıca RAM niye 3600 MHz? Boşuna para vermişsin bilen birine toplatsaydın keşke.

Ne alaka ileride belki CPU mu yükselteceğim niye bosa para olsun ki zaten o.cli 3.6 dier RAM'im stok 3.6 o.c ile 4GHz oluyor yani bence 3.6 bosa para değil.

Geri
Yukarı