R5 5500 ASUS RX 6600 sistemde FPS düşmesi yaşanıyor

KeremLykia

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus RX6600, R5 5500, ASUS Prime B450M-K II,
KINGSTON FURY BEAST RGB 8x2GB, Logitech G203, HyperX Cloud II
R5 5500 işlemci ASUS RX 6600 grafik kartına sahip bir sistem aldım fakat Valorant'ı indirip açtığım an coil whine sorunu sanırım ses geliyor derecesiz veya ölüm kalım savaşı girdiğim an ses kayboluyor Alt Tab atınca o sesin ritmi ve yüksekliği değişiyor her neyse bu benim için fazla sorun teşkil etmiyor gelelim önemli olan konuya PC 2-3 günlük ve Valorant girdim FPS orta düşük ayarlarda 170 300 arası değişken ama bir an da drop yiyorum ve kulaklıktan her drop yediğimde o bozulma sesi geliyordu hem de oyunu oynadığım süre boyunca oluyor bu ve sıcaklıklar işlemci de grafik kartı da 60 64 derecelerde geziniyor. Zula indirip denediğimde ise 54 derece oluyor iki bileşende ve coil whine sesi çok az geliyordu acaba sıcaklık arttıkça coil whine sesi artıyor ve drop mu yiyor anlamadım ben de gidip sistemle beraber gelen Windows yerine yenisini kurdum ve bu akşam Valorant'ı kuracağım sizce yeni temiz kurulum yapmamın etkisi ne olur? En sonunda kafayı yiyeceğim unuttuğum bilgi olabilir bana söyleyin cevaplayayım.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı