R5 5600 sistemde saliselik 10 FPS kayıpları oluyor

Noakriin

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Oyun oynarken (RDR2 ve diğer oyunlar) sağa sola döndüğümde, ata binip, attan indiğimde, hızlı at sürerken, bazen de şehirden çıkıp şehre girerken saliselik de olsa 5 ile 10 arası FPS kaybediyorum. Bunun sebebi ne olabilir? 75 FPS'e sabit oynuyorum. V-Sync açık fakat kapalıyken de sorun devam ediyor. Oyun ayarları yüksek/orta düzeyde. Orta düzey olan şeyler ışıklandırma ayarları. Bu ışıklandırma ayarını orta düzeyde tutma sebebim de sebebini anlamadığım bir şekilde geceleri FPS'i 60'a kadar düşürüyor olması. Diğer oyunlarda da benzer sorunlarla karşılaşabiliyorum.
Bunun sizce sebebi nedir ve varsa çözümü nedir? Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Sistemim:
AMD Ryzen 5 5600 4.40 GHz.
Sapphire Radeon RX 6700 10GB GDDR6 160-BIT
Goodram Pro 16 GB(2x8) 3600MHz CL18 DDR4 RAM.

Hocam her mouse'u oynattığınızda yeni kareler render ediliyor. Ancak 5-10 FPS az bir seviye değil. DDU ile ekran kartı sürücünüzü silip yeniden yüklemeyi deneyebilir misiniz?

Hocam her mouse'u oynattığınızda yeni kareler render ediliyor. Ancak 5-10 FPS az bir seviye değil. DDU ile ekran kartı sürücünüzü silip yeniden yüklemeyi deneyebilir misiniz?
Şimdi denedim, tekrar yükledim sürücüyü. 75 FPS'e sabitken bir anda 68'e düşme yaşıyorum şu anda saliselik

Ne zaman aldın PC'yi önceden var mıydı böyle bir şey
Alalı 1 sene falan oluyor. İlk aldığımda ekran kartının o zamanki güncellemeleri tam oturmadığı için daha fazla sıkıntılar yaşayabiliyordum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı