R5 5600G alınır mı?

Efe2424

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. İşlemci almak istiyorum fakat kararsız kaldım.
Ryzen 5 5600X veya Ryzen 5 5600G almak istiyorum.
Fakat ekran kartı alacak param yok.
APU sistem kuracağım 5600G beni ileride pişman eder mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. İşlemci almak istiyorum fakat kararsız kaldım.
Ryzen 5 5600X veya Ryzen 5 5600G almak istiyorum.
Fakat ekran kartı alacak param yok.
APU sistem kuracağım 5600G beni ileride pişman eder mi?
Hocam ekran kartınız yoksa zaten AMD tarafında ya 5600G yada 5700G alacaksınız. Başka seçeneğiniz yok.Alabiliyorsanız 5700G alın.

Hocam ekran kartınız yoksa zaten AMD tarafında ya 5600G yada 5700G alacaksınız. Başka seçeneğiniz yok.Alabiliyorsanız 5700G alın.
Hocam Doğru diyorsunuz benim demek istediğim biraz daha bekleyip ekranbkartıyla beraber 5600x alırsam daha mı iyi olur çünkü 5700g aldıktan ortalama 2 yıl sonra 2060 süper alıcam

Hocam ekran kartınız yoksa zaten AMD tarafında ya 5600G ya da 5700G alacaksınız. Başka seçeneğiniz yok. Alabiliyorsanız 5700G alın.

Yoksa 5700G alıp ileride ekran kartı eklemek mi mantıklı olur

Hocam Doğru diyorsunuz benim demek istediğim biraz daha bekleyip ekranbkartıyla beraber 5600x alırsam daha mı iyi olur çünkü 5700g aldıktan ortalama 2 yıl sonra 2060 süper alıcam

Yoksa 5700G alıp ileride ekran kartı eklemek mi mantıklı olur
Hocam bekleyip ekran kartıyla 5600x alabiliyorsanız bekleyin. Yada beklemeyeyim diyorsanız 5600g alın ilerde ekran kartı alın. Veya ilerde ekran kartını yine alabilirim diyorsanız 5700G alın. @Efe2424 hocam ilk yanıtımı çözüm olarak rapor ederseniz çok sevinirim. İyi sosyaller!

Son düzenleme:
Hocam, iki işlemci arasında oldukça (bütçenize bağlı olarak) fiyat farkı var. Oyunlarda pek önemsenecek kadar fark olmuyordu internetten araştırdığım kadarıyla. Siz de oyun testlerine bakabilirsiniz. Asıl fark, işlem gücü performansında olmalı ama sadece oyun oynayacaksanız pek bir şey ifade etmeyecektir sizin için. Kararınızı bu şekilde verebilirsiniz.

Ben ileride ekran kartı alacağım diye iki yıldır APU 5700G kullanıyorum. Oldukça memnunum, makul ayarlarda birçok oyunu oynayabiliyorum. Ufak işlerde render alırken de üzmüyor. RAM desteğiyle beraber kesinlikle iyi idare ediyor.
Sorularınız varsa sorabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı