R7 7800x3D için sıvı soğutucu önerisi

Yusufcan56

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Bütçem doğrultusunda içinde direk 850W PSU olduğu için şu kasayı tercih edeceğim.
Ekran kartı Sapphire 6900XT - işlemci Ryzen 7 7800x3D.
Bu işlemciye göre sıvı soğutucu önerebilir misiniz en iyi F/P ürün olarak. Fakat 6 bini geçmesin bütçe olarak. Bir de sanırım 2 fanlı soğutucu olması gerekiyor çünkü gördüğünüz gibi kasanın önünde 3 tane fan var zaten. Yani yukarıya takacaksam sıvı soğutucuyu 2'lik sığar zaten. Bir arkadaş MSI V2 240 kullanıyorum fena değil dedi ama benim hiç bilgim olmadığı için bütçeme ve kasama uygun şekilde size sorup fikir almak istedim. Ona göre hemen bugün sipariş geçeceğim. Bilgilerinizle aydınlatabilir mısınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
isterseniz ön tarafa takın radyatörü 360mm lik radyatör takılabiliyor r7 7800x3d tdp değeri yüksek bir işlemci serin tutmak lazım bende r7 7700x ve 7800x3d arasında kaldım yeni sistem toplayacağım daha karar vermedim lakin 4k için 7800x3d daha iyi testlerde o yüzden sağlam bir soğutma şart kasayı almadıysanız ön tarafta radyatör olmasın diyorsanız ona uygun 360mm radyatör sığan kasalara bakabilirsiniz ayrıca psu olan kasaların psu hangisi ile birlikte geliyor kontrol edin modüler olması daha temiz kablo toplanması demek mevcut seçtiğiniz kasada modüler psu var :D
soğutucu olarak
1
2
corsair-cooler master-asus-msı bunlar üzmez

sadece oyun için arkadaşlar.
şu ürünü tercih ettim. son olarak ekran kartı da kafam karışık. yeni konu açıyorum. Bilginiz varsa ordan da yardımcı olursanız çok mutlu olurum

Geri
Yukarı