R9 270 Sistem Toplama

ÇAD

Hectopat
Merhabalar, önümüzdeki ay içerisinde düşündüğüm,araştırdığım ve yer verdiğim parçalarla yeni bir sistem oluşturmuş ve nihayetinde de almış olacağım. Lakin almadan önce kafamdaki soru işaretlerini gidermek ve siz değerli forumdaşlardan fikir almak istiyorum.

Öncelikle topladığım sistem şu şekilde,

Buna ek olarak da:

Pq6Qnb.jpg

• 500 GB SATA HDD
  • LG CD-DVD Room
bulunmakta.

1. Bu parçalar birbirine uyumlu mudur?

2. Kasa 500w PSU ya sahip ancak 12v kanalından 360w verebiliyormuş diye okumuştum, psu sistemi kasmadan rahat çalıştırabilecek kapasiteye sahip mi?

3. Sistemi vatan pc'den topluyorum ve internet mağazasından almayı düşünüyorum. Lakin parçalar evime geldiğinde nasıl birleştireceğimi bilmiyorum bu nedenle parçaları aldıktan sonra bir vatan şubesine gitmeyi ve orada montaj ettirmeyi düşünüyorum. Soruya gelirsek dediğim şekilde vatan benimle ilgilenir ve sistemin montajını yapar mı? Yaparsa herhangi bir ücret alırlar mı?

Aylardır almayı düşündüğüm sistem bu şekilde ve artık parçalarda bir değişiklik yapmadan bu sistemi almaya karar verdim. Bilgisayardan pek anlamadığım için doğal olarak internette sorularıma cevap arıyorum. Benim gibi hiç bir yakınımda anlamadığı için danışamıyorum ve mahalle pc dükkanlarına da güvenmediğimden dolayı(ki daha önce yaşadığım tecrübeler var) da oralara götüremiyorum.
Vakit ayırıpda sorularımı cevaplarsanız gerçekten çok memnun kalacağım. Teşekkürler...

Son düzenleyen: Moderatör:
Parçalar uyumlu ve güç kaynağının yeterli olduğunu düşünüyorum. Ancak ekran kartı tam yükte tam olarak ne kadar enerji tüketiyor bilmiyorum. Sistemi Technopat'ın sistem montaj rehberlerinden yararlanarak yapabilirsiniz. Ama Vatan'da montaj yaptırmanız daha sağlıklı olur.

Birde parçaları Sinerji Bilgisayar'dan alırsanız, daha ucuza gelecektir. 4GB RAM eklemesi yapacak bütçe bile artabilir.

360W ile o sistemi besleyemez siniz. Kasayı aynı fiyat olan XIGMATEK ASGARD PRO PURE BLACK EDITION 80PLUS 600W MidT ATX SİYAH KASA ile değiştirin üstelik bu kasada 600w 80plus bir psunun yanında usb 3.0 da bulunmakta. Parçaların uyumlu olduğunu düşünüyorum.

Hocam nasıl yetmiyor 500w psu, yani ekran kartı ile işlemci en fazla ne kadar kullanabilir ki? :D

Güç kaynağı 500w olabilir ama bu tüm kanalların toplamı bizi genellikle 12v kanalı ilgilendiriyor ve eğer dediğiniz gibi 12v kanalından 360w verirse malesef bu sistemin açılıp açılmayacağı meçhul çünkü bildiğimiz üzere AMD nin en büyük sorunu(bence) yüksek güç tüketimi yok eğer ben illaha bu kasayı kullanacağım diyorsan GTX 750ti(60w) tercih edebilirsiniz. Bunları bildiğim için söylüyorum çünkü yakın zamanda benzer sistemi bir arkadaşım satın aldı güç kaynağı 12v kanalından 444w veriyor sistemi rahatlıkla kullanabiliyor ama oc. için yeterli olmadığı için sistemi oc.suz kullanıyor. Lütfen şu rehberi izle ne demek istediğimi daha iyi anlarsın: Güç Kaynağı Satın Alma Rehberi - Technopat

Hatta size birde sistem toplayayım elinizde zaten HDD bulunmaktaydı o zaman bu sistemi gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.
upload_2015-5-8_17-0-39.png

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı