R9 280X Sarı ekran sorunu

umut coşkun

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yeni pc aldım ekran kartı r9 280x vapor x. Pcye bağlamak için VGA to DVI dönüştürücü aldım bağladım ve ekran geliyor ama sapsarı. Oyunlarda hiç bir kasma olmuyor ancak ekranın sarılığı beni çıldırtıyor. Bunun sebebi ne olabilir? Çözümünü bilen varsa yazabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
@darkageman Benim karşı çıktığım nokta Marka önerip önermemesi değil. Kulaktan duyma ya da okuduğu şeylerle bir markayı koşulsuz şartsız kötülüyor. Yukarıda da belirttiğim gibi Sapphire marka çok performans kartı kullandım. Önerir miyim? Hayır ama kullandıklarımı önermem. Sebebi ise ısı ve buna paralel sesin çok çıkıyor olması. Yeni kartlarında bu sorunun giderildiğini söyleyen çok kullanıcı var. İki ay önce arkadaşım R9 380 modelini aldı ve sorun yaşamıyor. Bunları söyleyince fan boy da diyorlar ama Sapphire benim cebime para da koymuyor ki savunayım. Mesele böyle güzel bir platformda yanlış bilgiler verilerek insanların kafasını karıştırıyor olmaları.

Sapphire markasını savunmuyorum ancak bir çok kartını kullandım. Evet yüksek ısı değerinde çalışıyor, evet ses çok fazla. Ancak erime vs. bir problem yok. Düşük bütçeye göre gayet performanslı. Boşuna marka kötülemeyelim. Parası olan en iyisini alır, olmayan da bütçesine göre alır. Ancak kulaktan dolma bilgilerle, denemeden lütfen kötülemeyelim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı