R9 290 PCS+ vs. R9 290 DCU 2

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ya arkadaşım bu konu öncede bu forumda açıldı bu kart tam ısınması 83 dereceye kadar çıkıyor.
Kısaca üyelerin çoğu ben dahil tavsiye etmiyoruz.

Ben tavsiye mi ediyorum şimdi? Adamın biri tutmuş demiş Powercolor bunu ezer geçer. Hiçte ezemez, OC yapmayı bilmeyen tipler 50-100 Mhz daha fazla OC yapan modeli ezer geçer diye önermez ben buna takıldım.

Ayrıca bu donanımsal bir sorun değil, temassızlık olduğunu düşünmüyorum. Bence buradaki sorun R9 serisindeki kartların GTX'lere oranla daha fazla ısınmasından dolayı Asus DirectCU aynı başarıyı gösteremedi. Isısı da diğerlerinde fazla değil, aynı doğrultuda. R9 290'da PCS+ veya Tri-x sanki tam yükte 50C' tutuyormuş gibi konuşuyorsun.

Ancak PCS+ çok iyi iş becerdi R9 290'da bu yüzden ben de onu tavsiye ediyorum.
R9-290X-POWERCOLOR-47.jpg

Bu kadar iyiyse neden tavsiye etmiyorlar forumdaki arkadaşlar?

Bu kadar iyiyse neden tavsiye etmiyorlar forumdaki arkadaşlar?

Sen bilerek karşındakini mi kaşımaya çalışıyorsun? Ne yazdıysam git tekrar oku. Grafiklerle gösterdim ısı değerlerini, OC değerlerini de eklerim istersen.

Burada R9 290 için PCS+ öneririm dedim 2-3 kez her yorumumda lafımı çarpıta çarpıta ne desemin peşindesin.

Ancak PCS+ Asus'u ezer geçer diyemezsin ayrıca donanımsal bir hata varsa verin tamir etsinler, gelip burada saçmalayıp Asus'a hakaret etmeyin bari. Size kalsa onlar da çarpık kart satacak...

Asus avukatı değilim ama orada çalışan biri olsam ürüne iftira atıyorlar ve sağda solda yayıyorlar deyip dava açardım.

Yeni konu açtım oradan yaz. Arkadaşın konusunu işgal ediyoruz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşın cevabı verildi.

PCS+ >Tri-x > DirectCU

Hiçbiri de birbirini ezemez ve hiçbiri hatalı değil. Hangisi ucuzsa onu al.

Konu tarafımca kavgaya döndüğünden dolayı kapatılmıştır.

R9 290 PCS+ hepsini ezip geçiyor. Aynı kart Mert Ercan'da da var. (RevoLand diğer adı). O çok memnun bu karttan. Ayrıca Türkiye modeli Hynix belleklere sahip olduğu için daha çok hız aşırtmaya yatkın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı