R9 5900X 3090 sistem ne kadar eder?

CarryLeMore

Decapat
Daha fazla  
Selam, yurt dışına üniversiteye gideceğim bilgisayarımı nasıl götüreceğimi bir türlü bulamadım. Bu sebeple satıp laptop almayı düşünüyorum ne kadar istemesem de. (MacBook Air M1'e de sahibim) sistem özelliklerim:
Motherboard: ASUS ROG STRIX B550-F Gaming.
CPU: AMD Ryzen 9 5900X.
GPU: Gigabyte Vısıon RTX3090 white.
RAM: PNY XLR8 Epic-X RGB 64 GB DDR4 3200 MHz CL16 (4x16)
CPU cooler: SilverStone PF360.
M.2SSD: SanDisk Ultra 500GB, HDD1: Toshiba 2TB 5400RPM, HDD2: WD Purple 4TB 7200RPM.
Case: Gamepower warcry.
PSU: Sharkoon Silentstorm cool Zero 850W 80+ Gold Full modular.
Monitör1: Gamepower X60.
Monitör2: Samsung F22.
Bu sistem ne kadara satılır? Yerine hangi laptopu tercih etmeliyim? Ek olarak bilgisayarımı yurt dışına götürmemin bir yolunu biliyorsanız söylerseniz mutlu olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam, yurt dışına üniversiteye gideceğim bilgisayarımı nasıl götüreceğimi bir türlü bulamadım. Bu sebeple satıp laptop almayı düşünüyorum ne kadar istemesem de. (MacBook Air M1'e de sahibim) sistem özelliklerim:
Motherboard: ASUS ROG STRIX B550-F Gaming.
CPU: AMD Ryzen 9 5900X.
GPU: Gigabyte Vısıon RTX3090 white.
RAM: PNY XLR8 Epic-X RGB 64 GB DDR4 3200 MHz CL16 (4x16)
CPU cooler: SilverStone PF360.
M.2SSD: SanDisk Ultra 500GB, HDD1: Toshiba 2TB 5400RPM, HDD2: WD Purple 4TB 7200RPM.
Case: Gamepower warcry.
PSU: Sharkoon Silentstorm cool Zero 850W 80+ Gold Full modular.
Monitör1: Gamepower X60.
Monitör2: Samsung F22.
Bu sistem ne kadara satılır? Yerine hangi laptopu tercih etmeliyim? Ek olarak bilgisayarımı yurt dışına götürmemin bir yolunu biliyorsanız söylerseniz mutlu olurum.
Hangi ülke acaba hocam ve uçak yolculuklarında bagaj seçeneği ile belli başlı parçaları götürebilirsiniz mesela genelde ups veya powersuppley gibi şeylere izin vermezler uçakta.

Hangi ülke acaba hocam ve uçak yolculuklarında bagaj seçeneği ile belli başlı parçaları götürebilirsiniz mesela genelde ups veya powersuppley gibi şeylere izin vermezler uçakta.
PSU’yu söksem de olur o sorun değil de. Çok fırlatıyorlar bagajları kesin zarar görür içeriği. Kosova’ya gideceğim hocam.

100.000 ile 75.000 arası malların kullanılmışlık oranına göre.

Bazıları 2-3 aylık bazıları 1 yıllık. Ancak o kadar eder mi ki ikinci el piyasası özellikle ekran kartında çok düştü.

Hocam hayalimdeki sistemi yazmışsınız. Gigafiber olan bir eve koyun sistemi, uzaktan bağlanın :D.
ComNet 1000Mbps candır 😅. O pek stabil olmuyor ne yazık ki.

Her parçanın garantisi var Samsung F22 ve ekran kartı dışında. Ekran kartımı yurt dışında çıktığımda almıştım ucuza gelmişti.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı