Radeon 6790 Performans Düşüklüğü

Cuore1337

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar.
Daha önce The War Z FPS SORUNU ( https://www.technopat.net/forum/masaustu-bilgisayarlar/21608-war-z-fps-sorunu.html#post102490) adlı bir konu açmıştım ekran kartımın yetersiz geldiği söylendi. GeForce GT 220 ekran kartım vardı. Yeni bir ekran kartı aldım ATI AMD Radeon6790 1GB 256 Bit ekran kartı. Ve tabii ki bunun yanında 500 Watt'lık bir güç kaynağı almam gerektiği söylendi ben 650 Watt'lık corsair'e ait bir güç kaynağı aldım. Yüksek gereksinim gerektiren oyunlara girdigimde (CS:GO,The War Z) ilk 10 dakika kadar gerçek performansı,fpsyi alıyorum fakat bir süre sonra performans düşüklüğü oluyor ve FPS acayip derecede düşüyor. CS:GO'da ilk girdiğimde 250 FPS alırken daha sonra 100 hatta 70'e bile düştüğü oluyor. Sorun ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
FPS sürekli aynı kalmaz, kapalı alanlar ile açık alanlar arasında grafikler açısından büyük farklılıklar vardır.
Bir süre sonra performans düşüyor ise işlemci sıcaklığından kaynaklanıyor olabilir.
AIDA64 Extreme Edition ile işlemci sıcaklık değerlerini iletin.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı