RAİD 0 İçin HDD Önerisi

Erkan Şahin

Kilopat
Makaleler
1
Yer
istanbul
Daha fazla  
Meslek
Gümrük Müşavir Yardımcısı
Arkadaşlar selam, sistemimde 120GB SSD ve 500GB Sata 2 HDD bulunmaktadır. HDD Bad Sector falan oluşmadı sağlam çalışıyor ancak Sata 2 hızı yavaş olduğu için ihtiyaclarımı karşılamıyor ortalama 80MB okuma yazma hızı var bende mecburen SSD'ye kurmak zorunda kalıyorum oyunları. Bende 2 tane 1TB Sata3 HDD alıp RAİD 0 yaparak hem SSD performansına yaklaşmak hemde depolama alanımı genişletmek istiyorum. Sizden ricam bana okuma yazma hızı yüksek oyunlarda sıkıntı yaşatmıcak bir HDD önermenizi istiyorum. İşyerinde kullandığım Segeate 1 TB ST1000DM003 HDD var Windows kurulu olmasına rağmen onun okuma yazma hızı bana göre güzel aşağıda ekran görüntüsünü ekledim tabi siz daha iyi anlarsınız. Önereceğiniz HDD'ler ile ortalama nekadar okuma yazma hızı alırım tek kullanımda ve RAİD 0 Kullanımında belirtirseniz sevinirim. İyi sosyaller

Sistemim
MSI Z170A Gaming M3
İ5 6600K
Kingston 16GB HyperX Fury
MSI R9 280X
SSD Kingston HyperX Fury 120gb
HDD WD marka kodunu bilmiyorum.

@Recep Baltaş @Ali Güngör

İş yerinde kullandığım HDD Segeate 1 TB ST1000DM003
Adsız.jpg

Yardımcı olabilecek varmı?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı