RAM artırsam Valorant FPS yükselir mi?

Lenovo Ideapad 330 15-ast

Anladım, 8 GB takabilirsiniz. Eğer hala HDD takılıysa bence önce bir SSD yükseltmesi yapın. FPS'te artış olmasa da her cihazda SSD olması gerektiğini düşünüyorum. Droplar azalır, sistem çok hızlı çalışır.

Arkadaşlar çok alt düzey bir bilgisayarla Valorant oynamaya çalışıyorum. 4 GB RAM var. Bilgisayarım tek slotludur. 8 GB RAM alıp taksam drop sorunum çözülür mü?
10-20 FPS artar mı?
Diz üstü.
RAM oyun performansından çok uygulamaların düzgün ve sağlıklı çalışması için önemli. Bu da demektir ki bilgisayar RAM'in çoğunluğunu oyuna konsantre eder. Ama Valorant gibi oyunlarda aşırı yüksek FPS artışı için işlemci ve ekran kartı önemlidir. Ayrıca SSD yükseltmesi yapmanızı öneririm. SSD olmadan oyun oynamanız biraz sıkıntı. Çok yavaş çalışır her şey. Ama HDD'yi çöpe falan atmayın veya bir yere satmayın, bir bilgisayarcıdan aparat alarak HDD'yi taşınabilir yapın. Depolama için işinize yarar.

Ha bir de RAM'in FPS artışı yapacağından emin olmamız için sistem kullanımlarına bakar mısınız? RAM sonuna kadar kullanılıyorsa 8E çıkardığınızda kesin FPS artar diyebiliriz. Ama RAM 3-3.5GB kullanılıyorsa 8 GB olunca pek bir şey değişeceğini sanmam.

Yeni konular

Geri
Yukarı