RAM takınca "Otomatik Onarıma Hazırlanıyor" Hatası

SHAPE

Kilopat
Yer
İstanbul
Eski bilgisayarımda olan 4 GB 1333 MHz RAM var. Şu an kullandığım bilgisayarla tıpatıp aynı CL değerleri MHz değerleri vs . fakat eski bilgisayarımdakini takınca hangi slotta olursa olsun açılırken otomatik onarıma hazırlanıyor diye ekran geliyor. Bilgisayar açılırken biraz bekledikten sonra bilgisayar sürekli oraya tekrar tekrar gelip kendini resetliyor. Sorun neyden kaynaklanıyor olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
RAMler kit olmadığı için yapıyor onu. Bende aynı soruna sahibim, bende ara sıra yapıyor ve ne zaman yapacağı belli olmuyor. Ayrı zamanlarda tek kit olarak aldım bende problem yaratıyor.

Dual kit ram kullanmıyorum. Aynı marka aynı MHz ve aynı CL değerlerine sahip ram kullanıyorum. Bir sorun yaşamadım. Şuan 12 GB RAM'im var.

Dual kit ram kullanmıyorum. Aynı marka aynı MHz ve aynı CL değerlerine sahip ram kullanıyorum. Bir sorun yaşamadım. Şuan 12 GB RAM'im var.

Hocam aksine bende yaşıyorum. 8+8 yaptım aynı model ve marka ile. Ama bunlar Single Kit olarak aldım farklı zamanlarda, bende bu problemler oluyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı