Redmi Note 9 nv data is corrupted hatası

ARCADE34

Hectopat
Yer
Merkez/Niğde
Daha fazla  
Meslek
Endüstri'de Bilişim okuyorum.
Selam. Ben dün telefonu MIUI 13.0.3 Eea'dan 12.5.4 Endonezya'ya düşürmeye çalışırken (Fastboot olarak) telefonu hard brick yaptım. Bu sabah bir şekilde uzun uzun uğraşıp telefonu hard Brick'ten çıkardım ama bu sefer de hem bootloader kilidi kapandı hem de açılırken yeniden başlayıp MIUI Recovery'e girip nv data is corrupted diyor. Nasıl çözebilirim bunu? Annemler gelmeden halletmem lazım.

@Umut Nas

Selam. Ben dün telefonu MIUI 13.0.3 Eea'dan 12.5.4 Endonezya'ya düşürmeye çalışırken (Fastboot olarak) telefonu hard brick yaptım. Bu sabah bir şekilde uzun uzun uğraşıp telefonu hard Brick'ten çıkardım ama bu sefer de hem bootloader kilidi kapandı hem de açılırken yeniden başlayıp MIUI Recovery'e girip nv data is corrupted diyor. Nasıl çözebilirim bunu? Annemler gelmeden halletmem lazım.

@Umut Nas

IMEI gitmiş bende de olmuştu IMEI atılınca düzeldi.

IMEI atmak için lisanslı programlar kullanmak lazım bunlar genellikle telefoncular yapabilir.

Hocam eğer telefoncuya gidersem zaten direkt telefonu değiştiririm. Şimdilik DFT Pro bulmaya çalışıyorum bulunca onunla yapmaya çalışacağım mecbur.

@half life oyuncusu hocam demin eng ROM kurdum ve çalıştı. Şimdi ben bu eng ROM üzerinden bootloader kilit açabilir miyim? Ve bir de demin baktım IMEI silinmemiş.

Veya bl kilit açmadan MIUI 12.5.4 Endonezya Fastboot ROM kurmanın bir yolu varsa söyleyebilir misiniz?

Son düzenleme:
IMEI'si ucan cihaz boyle olmaz hocam otomatik yapılan yazılım guncellemesinden dolayı cihaz nv dataya düşmüş telefoncular uygun fiyata yapıyor.

Hocam ben onu bilmem de konudan sonra çok geçmeden Redmi Note 9'un neden o hatayı verdiğini az çok anlamıştım. Çünkü o cihazda MIUI 13 EEA yüklüydü ve ben 12.5.4 Endonezya kurmaya çalışmıştım ve cihaz çökmüştü. Daha sonra 12.5.4 EEA kurmaya çalıştığımda cihaz açıldı, IMEI yükledim ve sorun çözüldü. Ama yine de cihaz hala benim isteklerimi karşılayamıyordu aşırı sorunluydu ben de geçenlerde Redmi Note 10S 6/128'e geçtim ve şu an aşırı memnunum.

Yeni konular

Geri
Yukarı