Rockstar Games ne yapmaya çalışıyor?

Bu son olaylardan sonra GTA 6 için acayip bir şeyler yapmaları lazım. Yani kötü de olsa çıkınca oyun satar illaki sonuçta şimdiden 7-8 yıl oluyor 5 çıkalı. İnsanlar 6 için deli gibi bekliyor ama bekleneni veremezse zaten son zamanlardaki olumsuz bakış iyice artar ve bundan sonraki hiçbir projeleri yeteri kadar ilgi görmez diye düşünüyorum. Ben düşünüyorsam onlar da düşünüyordur illaki.

Bu son olaylardan sonra GTA 6 için acayip bir şeyler yapmaları lazım. Yani kötü de olsa çıkınca oyun satar illaki sonuçta şimdiden 7-8 yıl oluyor 5 çıkalı. İnsanlar 6 için deli gibi bekliyor ama bekleneni veremezse zaten son zamanlardaki olumsuz bakış iyice artar ve bundan sonraki hiçbir projeleri yeteri kadar ilgi görmez diye düşünüyorum. Ben düşünüyorsam onlar da düşünüyordur illaki.

Kötü gelsede güncellemelerde düzeltirler diye düşünüyorum.

Hocam firmanın beyin kadrosu da hep ayrıldı. Eskilerden sadece sam houser kaldı galiba. Hiç belli olmaz. Zaten rockstar eskisi gibi olsa bu rezalete izin vermez.
GTA 6 icin yillardir calistiklarini söylüyorlar, bu söylemler bile sükse yapiyor. GTA markasini, Apple gibi düsün, çöp bile cikartsa satarlar. O yüzden rahatlar.

GTA 6'nın yaratacağı hype, olası bir Half Life 3'ün yaratacağı hype ile eşit seviyeye ulaştı neredeyse. On milyonlarca ön sipariş demektir bu.

Sırf bu yüzden bile Rockstar kısa vadede çökmez.

Ama olur da GTA 6 sorun yaşarsa, bir Cyberpunk bir Mafia 3 gibi dibe vurursa o zaman eski güveni kalmaz insanların Rockstar'a. Yine kazanacağını kazanır ama GTA 7 belki de gelmez... Hatta Rockstar'ın problem yaşadığını gören büyük firmalar fırsat kovalayıp alternatif üretmeyi de deneyebilir.

Zaten ciddi şekilde paragöz bir firma Rockstar. Sabıkalı bu noktada... Ama pahalı olsa da yapıyor bu işi dedirtebildiği için bu kadar büyüdüler. Ancak ve ancak bir nedenden ötürü bu imaj zarar görürse gerileme dönemine girebilir. Tabii bu gerilemeyi fırsat bilecek işinin ehli firmaların da ne yapacağı önemli.

Yeni konular

Geri
Yukarı