Roman önerisi

Yeni başlamışsınız okumaya anladığım kadarıyla.

Ne sayfa sayısı az ya da çok olsun, ne de okuduğumda bana bir şey katmayacak bir eser istemiyorum derseniz şahsen favori yazarım olan Jack London'un Martin Eden eserini okuyabilirsiniz. Kendisi yazarken tam olarak bir aşk hikayesi üzerinden insanların ne kadar iki yüzlü olduğunu anlatmayı amaçlamamış olsa bile, insanlar hakkında fikirlerinizi değiştirebilecek bir kitap.

Eğer ağır ama sağlam bir değere sahip, bir çok şey hissedebileceğiniz bir kitap isterseniz klasik olarak Suç ve Ceza önerebilirim. 9 TL'ye düşmüş, bir daha bu fiyata bulmanıza pek ihtimal yok. İnsanın iç düşünceleri, hisleri ile bol bol karşılaşırsınız.

Aynı şekilde Üç Silahşör'ler yine sağlam ve büyük bir değere sahip kitaptır. Bunu da bir daha bu fiyata bulmanıza imkan vermiyorum pek.

Roman değil ancak hikaye kitabı olarak İskandinav Mitolojisi'ne ilginiz varsa su gibi akıp gidecek bir kitap;

Hobbit, kısa ve zevkli
İnsan ne ile yaşar? çok çok kısa ve güzel
Fareler ve insanlar, çok kısa ve güzel

Orta okuldayken çok kitap okurdum, labirent serisi ilk ciktigi zaman okuyup bitirmiştim. Şimdi yeniden biraz kitap okumaya başlamak istiyorum. Var mı güzel seri akıcı kitap? Bilimkurgu, cinayet, polisiye farketmez.
Şeker portakalı. Manga önericeğim (Japon çizgi romanı) Pankreyasını Yemek İstiyorum.

Geri
Yukarı