Çözüldü RTX 2080 Ti GPU crash veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Onimusha

Kilopat
Daha fazla  
RAM
16 GB 4000 MHZ
SSD veya HDD modeli
XPG 512 GB
Ekran kartı
ASUS RTX 2080 TI OC
Anakart
Z390 AORUS MASTER
İşlemci
I9-9900KS
RTX 2080 Ti.
i9-9900K
16 GB 4000MHz RAM.
Z390 Aorus Master.

Arkadaşlar simdi, eskiden bu olay yoktu ama son 1 senedir diyeyim. CS:GO'dan tek tek crashlamaya baslamisti GPU. ASUS GPU Tweak 3'u indirip 'silent mode''u acinca hiç crashlama olmuyor. Normal modda ya da OC modda acik durunca maalesef CS2'de crashliyor Fortnite'da crashliyor. Bunun sebebi nedir? Thermal macun mu? Ya da faulty GPU'yu mu var. Eskiden olmuyordu ama son 1-2 senedir piyasada olan bir olaydi benim icin. Ozellikle su aralar CS2 ile beraber daha cok crashliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Isi degerlerine bakacagim. Vallahi sistem kapanmiyor ama oyunlarin hepsi crashliyor. Mesela ilk aldigimda OC Mode'da kac sene oynadim default bu yani. Hiçbir sıkıntı yoktu. Son 1 senedir boyle. PSU'ya da GPU'nun termal macunu diye gordum internette. Sarıyer bolgesinde bir yer ariyorum.

PSU kaynaklı olduğunu düşünmüyorum, muhtemelen ısınma sorunu var. Termal macun al internetten, sen bile yapabilirsin kolay bir işlem.
RTX 2080 Ti.
i9-9900K
16 GB 4000MHz RAM.
Z390 Aorus Master.

Arkadaşlar simdi, eskiden bu olay yoktu ama son 1 senedir diyeyim. CS:GO'dan tek tek crashlamaya baslamisti GPU. ASUS GPU Tweak 3'u indirip 'silent mode''u acinca hiç crashlama olmuyor. Normal modda ya da OC modda acik durunca maalesef CS2'de crashliyor Fortnite'da crashliyor. Bunun sebebi nedir? Thermal macun mu? Ya da faulty GPU'yu mu var. Eskiden olmuyordu ama son 1-2 senedir piyasada olan bir olaydi benim icin. Ozellikle su aralar CS2 ile beraber daha cok crashliyorum.

Ekran kartındaki stok termal macunun biteceğini sanmıyorum, ben 4 yıllık RTX 2060 SUPER kartımın içini açtığımda hala macun kuru değildi. Kart boşta 50 yükte 80 derecelerde çalışıyordu macunu değiştirdikten sonra 3 derece filan azaldı sadece.

Ekran kartındaki stok termal macunun biteceğini sanmıyorum, ben 4 yıllık RTX 2060 SUPER kartımın içini açtığımda hala macun kuru değildi. Kart boşta 50 yükte 80 derecelerde çalışıyordu macunu değiştirdikten sonra 3 derece filan azaldı sadece.
Hocam nereye baktiysam 2080 TI icin boyle bir cozum gordum. Zaten ya PSU yada termal macun.

Isı değerlerini kontrol et, fazla ısınma varsa yapar bunu. Sistem kapanıyor mu hata aldığın esnada?
Isi degerlerine bakacagim. Valla sistem kapanmiyor ama oyunlarin hepsi crashliyor. Mesela ilk aldigimda OC mode'da kac sene oynadim default bu yani. Hicbir sikinti yoktu. Son 1 senedir boyle. PSU yada GPU'nun termal macunu diye gordum internette. Sariyer bolgesinde bir yer ariyorum.

Isi degerlerine bakacagim. Vallahi sistem kapanmiyor ama oyunlarin hepsi crashliyor. Mesela ilk aldigimda OC Mode'da kac sene oynadim default bu yani. Hiçbir sıkıntı yoktu. Son 1 senedir boyle. PSU'ya da GPU'nun termal macunu diye gordum internette. Sarıyer bolgesinde bir yer ariyorum.

PSU kaynaklı olduğunu düşünmüyorum, muhtemelen ısınma sorunu var. Termal macun al internetten, sen bile yapabilirsin kolay bir işlem.

Çözüm

Hocam deneyeceğim sağ olun.

Sorun cozuldu. GPU ve CPU termalleri degisince. Hiçbir sıkıntı kalmadi.

Eger sizd e bundan muzdaripseniz lutfen bir bilgisayarcida termal macunlarinizi yeniletin.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı