RTX 3080 sistem uyku moduna aldıktan sonra kırmızı ışık yanmaya başladı

• Konuyu başlatan Foxie
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 474

Foxie

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus TUF Gaming X570-PLUS(WI-FI) | Ryzen 7 5800X | Asus ROG Strix RTX 3080 10G LHR | Phanteks P500A DRGB | Corsair Force MP600 1TB SSD | Kioxia Exceria G2 1TB SSD | GSKILL RipjawsV 16x2 32GB 3200Mhz CL16 | Cooler Master G800 800W 80+ Gold | MSI MAG274QRF-QD 2K-165HZ 1ms 27" | Asus TUF Gaming VG259QR FHD - 165HZ 1MS 24.5" | Logitech MX Mechanical Mini | HyperX Pulsefire Raid | Logitech G733
Meslek
Game Developer
Bir süredir bilgisayarımı uyku moduna alıyordum, akşam alır sabah açardım yaklaşık 5-6 saat uyku modunda kalırdı.
Bugün bilgisayarı uyandırdığımda ekran kartının üstünde kırmızı ışık yanıp sönüyordu ama bilgisayar düzgün çalışıyor. Bilgisayarı kapatmama rağmen hala daha kırmızı ışık yanıp sönmeye devam ediyordu bende şalteri kapattım direkt, bir süre bekledim güç düğmesine 10 saniye basılı tuttum açtım ve düzeldi.
Bu neden olmuş olabilir? Araştırdığımda güç dalgalanması diyorlar ama böyle olduysa uyku moduyla alakalı olabilir mi? Bir de kablolar şöyle bir alanda bayağı sıkışık ve adaptörler ısınıyor bu da sebep olabilir mi buna?

Sistem özellikleri:
Asus tuf Gaming x570 plus wifi
32gb ddr4 3200 mhz cl16 ram
Asus rog strix rtx 3080 lhr 10gb
Cooler master g800 psu

1672924546343.png

Benim kartta da ara ara oluyor ve hiç uyku moduna almıyorum genelde kapatırım. Güç kablolarını söküp takıyorum düzeliyor. O ışıkların yanması ekran kartına gerekli gücün gitmediğini gösterir, öyle bir şey olduğunda da zaten ekrana görüntü gelmez. ASUS yazılım konusunda çok berbat olduğu için bir tür bug olduğunu düşünüyorum. Endişelenecek bir şey yok fakat PC'yi her zaman uyku modunda bırakmanı önermem eğer geceleri elektrik kesintisi yaşanırsa PC'ye zarar verebilir.

Ekran kartı PSU'ya tek kablo ile mi bağlı yoksa çift mi?
Bu şekilde bağlı.
1672928099956.png

Benim kartta da ara ara oluyor ve hiç uyku moduna almıyorum genelde kapatırım. Güç kablolarını söküp takıyorum düzeliyor. O ışıkların yanması ekran kartına gerekli gücün gitmediğini gösterir, öyle bir şey olduğunda da zaten ekrana görüntü gelmez. ASUS yazılım konusunda çok berbat olduğu için bir tür bug olduğunu düşünüyorum. Endişelenecek bir şey yok fakat PC'yi her zaman uyku modunda bırakmanı önermem eğer geceleri elektrik kesintisi yaşanırsa PC'ye zarar verebilir.
evet ama yanıp sönüyor çok ilginç, ilk defa başıma geldi

Yeni konular

Geri
Yukarı