RTX 3080 sistemde PUBG'de FPS düşmesi

İşletim sistemi
Windows 11

1Beykozlu

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16gb corsair versance cL 18-20-...
Ekran kartı
zotac 3080
Anakart
msi pro b66m-p
İşlemci
intel 12700 i7
Arkadaşlar selam kolay gelsin. PUBG'de normalde Ultra ayarlarda bile 200-250 FPS arası alıyordum fakat son 1 haftadır FPS düşmesi yapmaya başladı. Hiçbir ayarı değiştirmemiştim. Atlarken FPS 50'ye düşüyor, lag giriyor, atlayacağım yere bile iniş yapamıyorum. Sistem 3080, 12700, 16 GB RAM. İnternetten epey araştırdım farklı farklı yöntemler var hiçbiri faydalı olmadı. Unlost'un CS:GO FPS arttırma videosuna bakıp NVIDIA Denetim Masası ayarlarını yapmıstım, o zaman FPS 200 küsure yükselmişti aslında. Sonra yeniden ayarladım, farklı videolardan baktım ama sonuç aynı. Hala FPS düşmesi yiyorum (ekran kartı, Intel grafik, Windows güncel). Başına gelen ya da bilgisi olan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim PC sürekli oyunlarda donuyordu biraz araştırdım, hiçbir şey bulamadım. Sonra kendim kontrol ettim ve CPU kullanımı çok yüksekti, onu düşürdüm düzeldi ve üstüne FPS arttı. Sen de bir CPU kullanımına bak, yüksekse 20 30'larda değilse.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şu videoya bak belki işe yarar.

Son düzenleyen: Moderatör:
baktım burada yapmadığım hizmetlerden kapat dediği 2 şey vardı kapattım ve şuan daha iyi hala drop yiyorum fakat en azından fps arttı biraz teşekkür ederim

Yeni konular

Geri
Yukarı