RTX 4080 için 750 W PSU uygun mu?

fazlu

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba,

Sistemime RTX4080 ekran kartı aldım. Ancak aklımda bir soru var. Elimde bulunan PSU 750W bir model. Tam marka model adı High Power 750W performance gd 80+ Gold olarak geçiyor. Biraz eski bir PSU. 750W araştırdığım kadarı ile yeterli oluyor. Benim sorum şu, yeni RTX40 serilerinde yeni bir güç girişi var bildiğiniz üzere. Bu yeni soketten benim güç kaynağımda bulunmuyor. Bu sebepten dönüştürücü ile kullanacağım. Ancak RTX4080 için 3 adet 8 pinlik güç kablosu gerekiyor ve ikili kablo kullanmayın deniyor. Bende ise 2 adet ikili kablo bulunuyor. Bu şekilde kullanmam bir sorun yaratır mı? Ya da bu şekilde kullanan varsa sıkıntı yaşayıp yaşamadıklarını söyleyebilirseniz çok sevinirim.

Şimdiden teşekkürler...

Ben bu konuda araştırma yapmıştım. RTX 4080 ile minimum 800w psu kullanılması gerektiğini, 1000w kullanılmasının ise daha sağlıklı olacağını okudum. Bu sebeple MSI’ın MPG A1000G PCIE5 modelini aldım. Ben 30 Haziran’da 7000 TL’ye almıştım. Şu an daha iyi fiyatlar da var.

Neye göre yeterli değil? Kart %100 yükteyken 320 Watt çekiyor zaten :)

Geriye 430Watt kalıyor ve bu fazlasıyla yeterli.

Ekran kartım 540 Watt güç çekiyor ve 750Watt PSU kullanıyorum gene sorun yaşamıyorum :D. ( Tabi siz böyle bir şey yapmayın sadece örnek verdim)

Yeni konular

Geri
Yukarı