RX 470 Görüntü Sürücüsü Yanıt Vermeyi Kesti Hatası

NightKing

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar daha yeni sistem aldım
  • Rx470
  • İ5 6402p
  • 8GB RAM
  • Asus B150m-A
  • Zalman Z3 600 watt
Rome total war 2, Witcher 3 gibi her denediğim oyunda 5-10 DK sonra AMD görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu hatası veriyor. Sürücüleri güncel, 3 farklı monitörde denedim fakat hata vermeye devam etti. Sizce neyden kaynaklanıyor olabilir bu hata heryerde araştırdım ama çözüm bulamadım. Yardım ederseniz çok mutlu olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Windows 10 64 Bit 1607 kullandığınızdan emin olun.
  • Güncel 16.9.1 sürücüsünü kullanın.
  • Ekran kartınızın güç kablosunun doğrudan güç kaynağından gelen PCIe güç kablosu olduğundan emin olun, Molex'ten döbüştürücü kullanmayın.
  • BIOS sürümünüz güncel olsun.
  • Arka planda çalışan uygulmaları kontrol edin.
Sorun devam ederse ekran kartınız arızalı olabilir. Başka bir kart takıp bakın. Sorun yoksa ekran kartınızı garantiye gönderin.

Yardımlarınız için teşekkür ederim. Dediklerinizin hepsini yaptım. Ekran kartı sıcaklığı 47 dereceydi. Naptıysam olmadı Total war Rome 2'de benchmark yaparken 3072 MB ekran kartı belleği gözüküyor ve aralarda küçük beyaz parçalar gözüküyor.

GPU-Z de PCIe [email protected]? Yazıyor acaba sorun bundan kaynaklı olabilir mi?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı