RX 480 vs GTX 1060

Cern99

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
GTX 1060'ın performansı ve fiyatı az çok belli olduğuna göre sizce RX 480 mi GTX 1060 mı?
test3.jpg

test52.jpg

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence gtx 1060 almalısınız. Ayrıca yayın için de amd ye göre avantajı var. Fiyat farkına değeceğini düşünüyorum.

Fiyatları aşağı yukarı aynı olacaktır. Gtx 1060 önde fakat Rx480 performans açısından geçemiyorsa bile bazı özellikleri var. Örneğin Vulkan desteği ile oyunlarda fps artabiliyor. Eğer oyunlara Vulkan desteği gelirse(Hepsine gelmesi neredeyse imkansız) performansta başbaşa olurlar. Bir de AMD'nin şöyle bir avantajı var: CF ile ilerde performans artırmak gibi bir seçenek var ancak Nvidia'da bu yok ne yazık ki. Şahsen ben bu artılara rağmen Nvidia Gtx 1060 tercih ederdim. Ben de bu ikisi arasındayım ama benim bakmam gereken bir açım daha var: Monitörüm FreeSync destekli:). En çok kafamı karıştıran bu. Ancak normal bir monitörün varsa bence Gtx 1060 almalısın. Zaten CF gibi çoklu ekran kartı kullanımı kolay bir iş değil.:)

Fiyatları aşağı yukarı aynı olacaktır. Gtx 1060 önde fakat Rx480 performans açısından geçemiyorsa bile bazı özellikleri var. Örneğin Vulkan desteği ile oyunlarda fps artabiliyor. Eğer oyunlara Vulkan desteği gelirse(Hepsine gelmesi neredeyse imkansız) performansta başbaşa olurlar. Bir de AMD'nin şöyle bir avantajı var: CF ile ilerde performans artırmak gibi bir seçenek var ancak Nvidia'da bu yok ne yazık ki. Şahsen ben bu artılara rağmen Nvidia Gtx 1060 tercih ederdim. Ben de bu ikisi arasındayım ama benim bakmam gereken bir açım daha var: Monitörüm FreeSync destekli:). En çok kafamı karıştıran bu. Ancak normal bir monitörün varsa bence Gtx 1060 almalısın. Zaten CF gibi çoklu ekran kartı kullanımı kolay bir iş değil.:)
Kafamdaki herşeyi buraya dökmüşsün (y)
Bende monitör yok RX 480 alırsam freesync'li,GTX 1060 alırsam aradaki fiyat farkını kapatıcak bir monitör alıcam sence hangisi mantıklı ?

Kafamdaki herşeyi buraya dökmüşsün (y)
Bende monitör yok RX 480 alırsam freesync'li,GTX 1060 alırsam aradaki fiyat farkını kapatıcak bir monitör alıcam sence hangisi mantıklı ?
Ben Pc'mi ekran kartsız yaklaşık 3-4 hafta önce topladım. Rx480 alacağımı düşünerek FreeSync destekli monitör aldım. Ancak Rx480 benim beklentimin altında kaldı. Gtx 1060 ile Rx480 aynı fiyatta olursa ne CF desteği ne de FreeSync umrumda olur. Hangisi performanslıysa onu alırım görünüşe göre şuan Gtx 1060 performans olarak önde. Gtx 1060 ve Rx480'in özel soğutmalı modellerinin performans karşılaştırmasını yapıp alacağım. Ama dediğim gibi Gtx 1060 söylenen performanstaysa tercihimi Gtx 1060 için kullanacağım

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı