RX 570 ve R3 2200G darboğaz yapar mı?

eren ekinci

Hectopat
Merhabalar, benim ASUS Expedition Radeon RX 570 OC 4 GB GDDR5 256Bit bir ekran kartım var. Ryzen 3 2200G işlemcim var, bu sistem darbogaz mıdır? Ve hangi işlemciyi almalıyım darbogaz olmaması için? Ekran kartıma uygun işlemci hangisi olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende sistem toplayacağım 2200G işlemci alacağım ekran kartını fiyatlar düşünce alacağım 8 RAM yapmak gibi isteğim var sizce aynı ekran kartını alsam 8 GB RAM ile darboğaz olur mu?

8 GB RAM darboğaz yapmaz ama mutlaka çift modül olarak alın Ryzen işlemciler çift kanal daha performanslı çalışıyor, aslında sadece Ryzen'lar değil genel olarak RAM'ler çift kanal daha başarılılar. 4x2 şeklinde takabilirsiniz. Tabi ne tür oyunlar oynadığınızda önemli misal Battlefield serisi RAM'e abanıyor. 😄

8 GB RAM darboğaz yapmaz ama mutlaka çift modül olarak alın Ryzen işlemciler çift kanal daha performanslı çalışıyor, aslında sadece Ryzen'lar değil genel olarak RAM'ler çift kanal daha başarılılar. 4x2 şeklinde takabilirsiniz. Tabi ne tür oyunlar oynadığınızda önemli misal Battlefield serisi RAM'e abanıyor. 😄

Pes - M&B Bannerlord - CS:GO - Valorant tarzı ve aklıma gelmeyen oyunlar oynayacağım 4 GB RAM'lere baktım MHz düşük dediğim gibi ekran kartı fiyatları istediğim gibi düşerse bir RAM daha alırım merak ettiğim başka konu var herhangi bir ekran kartı ve 2200G 8 GB RAM ile kaç yıl götürür beni.

Yeni konular

Geri
Yukarı