RX 580 ve R5 3600 yüksek sıcaklıklar

NoNAME5252

Hectopat
Daha fazla  
Yeni sistem aldım R5 3600 - Sapphire RX 580 Nitro Corsair Spec Delta RGB işlemci fanı Wraith Prism fakat boşta işlemci her şey kapalıyken 40 derece ve güç modunda dengelide CPB kapattım ekran kartı ise boşta 50 derece değerler yüksek gibime geldi. FPS kaybı yaşamadan ısı düşürme şansım var mı? Boşta CPU fan 900rmp kasa fanları 1400 RPM.

Normal bunlar. Oyunlarda yük altındaki değerleri yazın.

Pek oyun oynamıyorum açıkçası video film için ama bu değerler fazla gibime geldi.
Monitörün 144Hz ise görüntü ayarlarından 120Hz yapıp tekrar takip et boştaki sıcaklıkları. VRAM saat hızı tavan yapmış olabilir.

120Hz alınca işlemci sıcaklığı değişmedi ama ekran kartı 5 derece düştü.

120Hz alınca işlemci sıcaklığı değişmedi ama ekran kartı 5 derece düştü.

Onun da sebebi bu rehberde bahsettiğim olay. 144Hz kullanmak istiyorum dersen bunu uygulayabilirsin ama 120Hz yeterliyse bu şekilde kalabilir. Şu anda ben de 120Hz kullanıyorum. 120 FPS üzeri almadıkça ihtiyaç olmuyor ve boşta sıcaklıklar düşük kalıyor.

Onun da sebebi bu rehberde bahsettiğim olay. 144Hz kullanmak istiyorum dersen bunu uygulayabilirsin ama 120Hz yeterliyse bu şekilde kalabilir. Şu anda ben de 120Hz kullanıyorum. 120 FPS üzeri almadıkça ihtiyaç olmuyor ve boşta sıcaklıklar düşük kalıyor.

Sadece 120 Hz dediğini yaptım 30 dereceye düştü fanlar 55 dereceden önce çalışmamasına rağmen bu düşüş oyunlarada etki eder mi?
Ekran kartı sıcaklığı normal.

İşlemci fazla gibime geldi.

Bu Cvp azaltılmış yapsam 144Hz'de aynı etkiyi gösterirmi 144Hz varken 120 kullanmak istemem.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı