RX 7800 XT ve R5 7500F sistem kaç watt PSU gereklidir?

Marulty

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RX 7800 XT - Ryzen 5 7500F - 32GB Ram
Meslek
Öğrenci
Merhaba, bilgisayar için PSU watt hesaplama sitelerine girdiğimde her bir site farklı bir sonuç gösteriyor, sizce RX 7800 XT ve Ryzen 5 7500F için 650 watt 80+ Bronze ya da Gold yeter mi?

Merhaba, bilgisayar için PSU watt hesaplama sitelerine girdiğimde her bir site farklı bir sonuç gösteriyor, sizce RX 7800 XT ve Ryzen 5 7500F için 650 watt 80+ Bronze'ya da Gold yeter mi?

650W PSU yeterli olacaktır, ancak ekran kartının güç beslemesi için 2 adet PCI-e güç kablosu olan bir PSU tercih etmelisiniz.

(Genelde 2 kablo var diye belirtmezler, 4X PCI-e soket diye belirtirler, 2 kablo anlamına gelir.)

Anlık yüklenmelerde RX 7800 XT 650 Watt'da dahi yeterli olmakta. Ancak tavsiye edilen seviye 700W. Ben olsam 700W alırdım bu arada 650'de yetmekte.

650W PSU yeterli olacaktır, ancak ekran kartının güç beslemesi için 2 adet PCI-e güç kablosu olan bir PSU tercih etmelisiniz.

(Genelde 2 kablo var diye belirtmezler, 4X PCI-e soket diye belirtirler, 2 kablo anlamına gelir.)

Teşekkürler çok yardımcı oldunuz :)

MSI MAG A650GL olur mu peki o yazıyı buldum ama garip bir şekilde yazmışlar anlayamadım tam bakabilir misiniz?

Son düzenleme:
Teşekkürler çok yardımcı oldunuz :)

MSI MAG A650GL olur mu peki o yazıyı buldum ama garip bir şekilde yazmışlar anlayamadım tam bakabilir misiniz?

4 soket görünüyor evet, bu PSU'da değerlendirilebilir.

4 soket görünüyor evet, bu PSU'da değerlendirilebilir.

Peki yaaa MSI MPG A650GF ve MSI MAG A650GL arasındaki fark nedir hani aralarında çok bir fiyat farkı yok ancak performans açısından hangisini seçmeliyim?

Yeni konular

Geri
Yukarı